کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
برق
1399/06/05 12:48
رئیس جمهور در جلسه هیات دولت:

با مجانی شدن برق بیش از 30 میلیون نفر از مردم آرزوی 42 ساله محقق شده است/ بزرگترین طرح‌های توسعه‌ای کشور در شرایط تحریم حداکثری افتتاح شده است

رئیس جمهور در جلسه هیات دولت گفت: با مجانی شدن برق بیش از 30 میلیون نفر از مردم کشور، آرزوی 42 ساله محقق شده و این مایه افتخار دولت دوازدهم است.

 به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دولت، حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی روز چهارشنبه در جلسه هیات دولت با بیان اینکه با اعمال تحریم های حداکثری آمریکا علیه ایران معادل 900 هزار میلیارد تومان درآمد کشور کاهش یافته است، اظهار داشت: ملت ایران با مقاومت و ایستادگی در مقابل توطئه ها و فشارها، اجازه نداد هدف دشمن برای به فروپاشی کشاندن نظام محقق شود.
رئیس جمهور با بیان اینکه با وجود اعمال شدید ترین تحریم ها طی دو سال گذشته، مهمترین افتتاح ها را در کشور داشته ایم، افزود: از ابتدای امسال تاکنون 21 افتتاح بزرگ داشته ایم که تنها یکی از آنها 4.7  میلیارد دلار  ارزش دارد.
روحانی خاطرنشان کرد: در شرایط تحریم با مجانی شدن برق بیش از 30 میلیون نفر از مردم کشور، آرزوی 42 ساله محقق شده است و این مایه افتخار دولت دوازدهم است.
رئیس جمهور در ادامه با اشاره به اینکه فشار تحریم ها با شیوع کرونا مضاعف شد، تصریح کرد: درحالی که کشورهای بزرگ دنیا در مقابله با کرونا در زمینه تامین تخت های بیمارستانی، تجهیزات درمانی، بهداشتی و دارو با مشکلات زیادی مواجه شدند، در مدت زمانی که ما با همه گیری کرونا درگیر شدیم، هیچ گاه پیش نیامد که در تامین تخت های بیمارستانی و مراقبت‌های ویژه دچار مشکل شویم.
روحانی اظهار داشت: درحالی که در کشورهای غربی، شیوع کرونا باعث وحشت مردم و کمیاب شدن اقلام و نیازمندی های روزمره شد و حتی شاهد سرقت لوازم و تجهیزات بهداشتی  بودیم، در کشورمان با روحیه ایستادگی مردم و همت تولیدکنندگان و به ویژه فعالان بنگاه های دانش بنیان، همه نیازمندی‌های بهداشتی و پزشکی در داخل کشور تولید شد و چرخ تولید کشور حتی برای یک روز از حرکت باز نایستاد.

  • خبرنگار:حمید ثریانی/ دبیر خبر
  • منتشر کننده:امیر جعفری آزاد/ سردبیر