کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
آب
1399/06/05 08:43
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای همدان:

76 درصد از مخازن سدهای استان همدان پر است

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان همدان با بیان اینکه تاکنون ۷۶ درصد مخازن سدهای استان پر شده است،گفت: هم‌اکنون 83 میلیون مترمکعب آب پشت سدهای استان ذخیره شده است.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "منصور ستوده" با اشاره به واگذاری پروژه‌ها به بخش خصوصی، اظهار کرد: در سد خرم‌رود تویسرکان ۳۷۰۰ میلیارد ریال، در طرح آبرسانی به شهر همدان ۵۰۰ میلیارد ریال و در طرح آبرسانی به ملایر ۴۰۰ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری بخش خصوصی بوده است.
وی با بیان اینکه یکی از کارهای مهم استفاده از پساب در نیروگاه مفتح است که ۲۰ حلقه چاه را مسدود کرد، افزود: در حال حاضر ۱۰ میلیون مترمکعب پساب فاضلاب در اختیار نیروگاه قرار گرفته و تولید این نیروگاه صددرصد است.
ستوده با اشاره به انتقال پساب به پتروشیمی هگمتانه، اظهار کرد: ۶۳۰ هزار مترمکعب پساب به پتروشیمی هگمتانه انتقال داده خواهد شد به‌طوری‌که قرار است با اجرای خط انتقال ۱۱ کیلومتری پساب به پتروشیمی برسد و چاه‌های خود را پلمب کند.
وی از تخصیص پساب به منطقه ویژه اقتصادی جهان‌آباد خبر داد و خاطرنشان کرد: مجوز انتقال پساب سه میلیون مترمکعب به این منطقه اقتصادی اخذ شده که امیدواریم صنایع مستقر در این منطقه رونق تولید داشته باشند.
مدیرعامل شرکت آب‌منطقه‌ای استان همدان با اشاره به انسداد چاه‌های غیرمجاز نیز یادآور شد: از ابتدای سال ۹۳ تاکنون ۴۵۲۳ چاه غیرمجاز مسدود شده است.
وی با تأکید بر اینکه نصب کنتورهای هوشمند، انسداد چاه‌های غیرمجاز و تعدیل پروانه‌ها باعث شده خروجی کار بهبود منابع زیرزمینی باشد، گفت: در حفاظت منابع آب زیرزمینی نصب کنتورهای هوشمند مهم است تا بیشتر چاه‌های کشاورزی به کنتور هوشمند آب و برق متصل شود که بر این اساس ۴۹۸۰ دستگاه کنتور هوشمند روی چاه‌ها نصب شد که ۳۵ درصد چاه‌ها را مشمول می‌شود.
  • خبرنگار:همایون گل‌محمدی
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ دبیر خبر