کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
برق
1399/05/21 12:57

آغاز عمليات اجرايي و بهره‌برداري از ۱65 پروژه توزیع برق استان مرکزی در هفته دولت

مديرعامل شركت توزيع نيروي برق استان مركزي از آغاز عمليات اجرايي و کلنگ زنی 47 پروژه و بهره برداري از 118 پروژه توزیع برق با اعتباري بالغ بر 790 ميلیارد ريال در استان خبر داد.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "محمد اله داد" گفت: 27 پروژه برق‌رساني در شهرستان اراك، 7 پروژه در کمیجان، 8 پروژه در ساوه، 11 پروژه در غرق آباد، 17 پروژه در زرندیه، 34 پروژه در خمین، 4 پروژه در محلات، 5 پروژه در دلیجان، 16 پروژه در تفرش، 6 پروژه در آشتیان، 19 پروژه در فراهان، 4 پروژه در شازند و 7 پروژه درخنداب، در مناطق مختلف استان به بهره برداري مي‌رسد.
وی با بیان اینکه به آغاز بهره برداری از پروژه برق‌رسانی برای 485 نفر شغل به صورت غیرمستقیم ایجاد شده است، افزود: اشتغالزایی در حوزه زیربناها معمولا سخت است، لذا باید سرمایه و اشتغال را به این سمت سوق بدهیم تا هم اشتغال گسترده‌تر و هم از منابع متنوع سرمایه انسانی بهره برداری شود.
اله داد هدف از افتتاح اين طرح‌ها را افزايش رضايت‌مندي مشتركان، استفاده بهينه از امكانات و منابع موجود، تأمين برق پايدار و مطمئن و بهره وري اقتصادي عنوان كرد و تامین برق متقاضیان، اصلاح شبکه فشار ضعیف هوایی با کابل خودنگهدار، احداث و بهینه سازی شبکه و تامین روشنایی معابر را از پروژه هاي قابل بهره برداري و کلنگ زنی در هفته دولت برشمرد.
وی آغاز عملیات اجرایی احداث شبکه دو مداره فشار متوسط به طول 39 کیلومتر با مبلغی بالغ بر 110 میلیارد ریال با هدف اصلاح ولتاژ منطقه گزل دره، احداث کانال پست اراک 5 و اصلاح 15 دستگاه پست زمینی شهرستان ساوه را از دیگر پروژه‌هاي قابل بهره برداري و کلنگ زنی در هفته دولت عنوان كرد.
  • خبرنگار:مریم آجرلی
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ دبیر خبر