کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
آب و فاضلاب
1399/05/15 12:03

پیشرفت 98 درصدی طرح آبرسانی به 4 شهر و 15 روستای شهرستان لنجان

مدیر آبفای لنجان گفت: طرح آبرسانی از تصفیه‌خانه باباشیخعلی به شهرهای زاینده رود، باغشاد، چرمهین، باغبهادران و 15 روستای تابعه آن به پیشرفت 98 درصدی رسیده است و در آینده نزدیک رسما به بهره برداری می‌رسد.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "علی بیکیان محمدی" با بیان اینکه تنها 300 متر از 33 کیلومتر طول خط انتقال هنوز اجرا نشده و باقی مانده است، عنوان کرد: به منظور اجرای پروژه آبرسانی به شهرها و روستاهای شهرستان لنجان 3 مخزن و 2 باب ایستگاه پمپاژ احداث شده است.
وی با اشاره به جمعیت تحت پوشش این طرح تصریح کرد: با اجرای این پروژه بیش از 70 هزار نفر تحت پوشش طرح آبرسانی اصفهان بزرگ قرار می‌گیرند که 40 هزار نفر آن شامل جمعیت شهری و 30 هزار نفر دیگر را جمعیت روستایی تشکیل می‌دهند.
مدیر آبفای لنجان با بیان اینکه عملیات اجرای این پروژه در سال 87 آغاز شد، اظهار داشت: از سال 87 تا 95 تنها 30 درصد این پروژه عملیاتی و از سال 95 تاکنون بیش از 68 درصد این پروژه اجرایی شد.
بیکیان با اشاره به برخی از عوامل زمانبر شدن این پروژه گفت: در ابتدا مقرر شد اعتبارات این پروژه از محل اعتبارات ملی تامین شود و تخصیص قطره چکانی اعتبارات ملی موجب شد مدیرعامل شرکت آبفای استان اصفهان برای تکمیل این پروژه دستور تخصیص اعتبارات جاری را صادر نماید و این امر منجر به تسریع در روند اجرای پروژه گردید.
وی اعلام کرد: برای اجرای این پروژه بالغ بر 30 میلیارد تومان هزینه شده است که با اجرای آن 260 لیتر در ثانیه از آب تصفیه خانه اصفهان برای شرب ساکنان 4 شهر و 15 روستای تابعه شهرستان لنجان که در مجاورت تصفیه خانه قرار دارند، تخصیص می‌یابد.
بیکیان عنوان کرد: شهرستان لنجان در غرب استان قرار دارد و کشاورزی در این منطقه از رونق خوبی برخوردار است، بر این اساس برای آزادسازی زمین به منظور اجرای پروژه با معارضان زیادی مواجه بودیم که این رویداد یکی از عوامل متوقف شدن اجرای پروژه در سال‌های 90 تا 95 بوده است.
  • خبرنگار:سميرا خدري
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ دبیر خبر