کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
برق
1399/05/12 11:51
در مقايسه با سال گذشته صورت گرفت؛

افزايش 10 درصدي ميزان برق مصرفي استان زنجان

مديرعامل شركت توزيع نيروي برق استان زنجان گفت: مصرف برق در زنجان روند صعودي خود را ادامه داده و ميزان مصرف 602 مگاوات به ثبت رسيد.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "عليرضا عليزاده" ميزان مصرف برق در سال 98 را 559.8 مگاوات اعلام و اظهار كرد: ميزان مصرف امسال نسبت به سال قبل با بيش از 10 درصد رشد مواجه شده است.
وي با بیان اینکه در طول هفته جاري با افزايش دماي هوا، ميزان مصرف برق در استان، از ميزان سهميه اختصاصي فراتر مي‌رود، اظهار داشت: در حال حاضر به نسبت مدت مشابه سال قبل، حدود 42 درصد رشد مصرف با لحاظ مشترکان جديد را دراستان شاهد هستيم، لذا از شهروندان فهيم استان انتظار مي‌رود با استفاده از دور كند كولرهاي آبي، تنظيم ترموستات كولرهاي گازي بين 24 تا 26 درجه سانتي‌گراد، عدم استفاده از لوازم پرمصرف برقي مانند اتو، لباسشويي، ظرفشويي و جاروبرقي به طور همزمان در ساعات 13 تا 17 و خاموش كردن لامپ‌هاي اضافي و استفاده از روشنايي طبيعي در روز، خادمان خود در شركت توزيع نيروي برق زنجان را در تامين برق پايدار و مطمئن ياري كنند.
عليزاده اظهار كرد: اداراتي كه داراي ديزل ژنراتور هستند در زمان پيك مصرف (ساعات 13 تا 17) براي تامين برق وسايل سرمايشي خود بايد از ظرفيت ژنراتورهاي برق اضطراري استفاده كنند. همچنين از تمامي مشتركان صنعتي درخواست مي‌شود با كاهش حداقل 10 درصدي برق مصرفي از ساعت 13 تا 17 از پاداش همكاري نيز برخوردار شوند.
مديرعامل شركت توزيع نيروي برق زنجان ضمن اشاره به طرح‌هاي تشويقي در نظرگرفته شده براي كشاورزان، خواستار همكاري حداكثري كشاورزان با اين طرح‌ها شد و گفت: با همكاري 4 ساعته كشاورزان و خاموش كردن پمپ هاي برق در ساعات اوج مصرف در ساعت 13 تا 17، 20 ساعت بقيه مصرف برق براي آنها رايگان محاسبه مي‌شود.
  • خبرنگار:علی زرگری
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ دبیر خبر