کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
1399/05/12 11:11
مدیرعامل شرکت توزیع برق غرب مازندران خبر داد:

امضای 2400 تفاهم‌نامه مدیریت مصرف بهینه برق در غرب مازندران

به منظور مدیریت مصرف بهینه برق و عبور از پیک بار تابستان سال جاری، بیش از 2 هزار و 400 فقره تفاهم‌نامه همکاری با رشد 73 درصدی نسبت به سال 98 با مشترکان در سطح غرب مازندران منعقد شده است.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "کیوان فرح زاد" مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق غرب مازندران با اعلام این خبر گفت: این شرکت در راستای اجرای برنامه عملیاتی ابلاغی شرکت توانیر و عدم اعمال خاموشی تاکنون بیش از 2400 تفاهم‌نامه همکاری با مشترکان دارای کنتور هوشمند فهام در سطح غرب استان مازندران به امضا رسیده که گام موثری در جهت مدیریت  پیک بار تابستان امسال به‌شمار می‌آید.
همچنین، ادارات، صنایع، چاه‌های آب کشاورزی، شالیکوبی‌ها، مرغداری‌ها، سردخانه‌ها، ایستگاه‌های پمپاژ آب، تصفیه خانه‌ها و مجتمع ها و مراکز تجاری از جمله مشترکانی هستند که با امضای تفاهم‌نامه جهت گذر از پیک تابستان همکاری لازم با شرکت توزیع نیروی برق غرب مازندران به عمل می‌آورند.
وی با اشاره به اینکه افزایش دما و گرمای فراتر از حد معمول هوا منجر به افزایش مصرف برق و به مدار آمدن بارهای سرمایشی شده، افزود:  این امر امکان تامین برق را در ساعت‌های اوج مصرف (12 تا 18) با مشکل مواجه کرده و ضرورت مدیریت مصرف از سوی عموم مشترکان را دوچندان می‌کند.
فرح زاد تصریح کرد: شرکت توزیع نیروی برق غرب مازندران به منظور جلوگیری از بروز خاموشی ناشی از افزایش مصرف برق در سطح استان، تدابیر گسترده‌ای را اتخاذ کرده است که می‌توان به برنامه همکاری در ساعات اوج بار و استفاده از مولدهای خود تامین و اقدامات متنوع فرهنگی و تبلیغی با استفاده از ظرفیت‌های صدا وسیما، رسانه‌های مکتوب و خبرگزاری‌ها، بهره برداری مطلوب از فضای مجازی اشاره کرد.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق غرب مازندران گفت: با پیگیری و اجرای این برنامه‌ها در سال گذشته، بیش از 20 مگاوات در مصرف برق استان صرفه‌جویی شد و بیش از 13.5 میلیارد ریال پاداش همکاری به مشترکان پرداخت شد که این موارد در کنار مجموعه‌ای از اقدامات گسترده فرهنگی از بروز خاموشی ناشی از افزایش مصرف در سال گذشته جلوگیری کرد.
وی افزود: طرح کاهش در اوج بار، طرح همکاری 24 ساعته، طرح جابه‌جایی جمعه با یکی از روزهای غیر تعطیل، طرح استفاده از مولد به صورت خودتامین از طرح‌های صنعتی هستند که جمعا به تعداد 584 مورد و به میزان 30 مگاوات صورت می‌گیرد.
فرح زاد ادامه داد: همچنین از طرح کاهش بار مشترکان کشاورزی به تعداد 896 مورد و به میزان 14 مگاوات خبر داد که شامل چاه‌های آب کشاورزی، شالیکوبی‌ها، مرغداری‌ها، سردخانه‌ها و ایستگاه‌های پمپاژ آب و تصفیه خانه‌ها می‌شود.
وی خاطرنشان کرد: طرح کاهش بار مشترکان اداری و جایگاه‌های سوخت‌رسانی گاز طبیعی فشرده یا سی ان جی‌ها و سایر مصارف به تعداد 926 مورد و به میزان 17 مگاوات در گذر از پیک تابستان با شرکت توزیع برق غرب مازندران همکاری می‌کنند.
  • خبرنگار:فاطمه علی نيا
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ دبیر خبر