کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
برق
1399/05/11 13:30

کتاب "یکصد سال صنعت برق اصفهان" منتشر شد

کتاب "یکصد سال صنعت برق اصفهان" با محوریت سیر تحول این صنعت در حوزه فعالیت برق منطقه‌ای اصفهان منتشر شد.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، این کتاب مصور که به کوشش لیلا پهلوان زاده و با حمایت شرکت برق منطقه‌ای اصفهان در قطع رحلی و 618 صفحه منتشر شده است،  به موضوعاتی همچون تاریخچه صنعت برق و تولید نیروی برق در استان اصفهان، طرح‌های زیربنایی انتقال و فوق توزیع،توزیع نیروی برق و منابع انسانی و آموزش در صنعت برق اصفهان پرداخته است.
در این کتاب می‌خوانیم که فضل الله دهش ملقب به عطاءالملک در اصفهان در دهه ۱۳۰۰ شمسی، پس از کسب تجربه در برپایی کارخانه نساجی وطن اصفهان، پا به عرصه صنعت برق نهاد و علاوه بر تقدیم اولین قانون برق ایران به نام لایحه چراغ‌برق به مجلس شورای ملی و دریافت امتیاز حق تقدم تاسیس چراغ برق اصفهان، پایه گذار این صنعت در شهر اصفهان شد.
در این کتاب با مرور مستند و دقیق فراز و نشیب صنعت برق اصفهان سعی شده است با گردآوری اسناد و منابع مهم تاریخی که برخی از آنها برای نخستین بار منتشر شده مجموعه ای منسجم تدوین شود تا نمایانگر تلاش بزرگ‌مردانی باشد که با وجود همه انتقادات برای روشنایی بخشی به اصفهان فعالیت کرده اند.
استخراج اطلاعات این کتاب از اسناد موجود در بایگانی شرکت برق منطقه ای اصفهان و کارنامه های مختلف آمار و اطلاعات برق صورت گرفته و تصاویر آن نیز از بایگانی این شرکت و برخی دیگر از شرکت‌های مرتبط گردآوری شده است.
  • خبرنگار:حمید ثریانی/ دبیر خبر
  • منتشر کننده:امیر جعفری آزاد/ سردبیر