کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
برق
1399/05/08 12:22
در قالب پویش #هرهفته_الف_ب_ایران؛

طرح‌های توزیع برق استان چهارمحال و بختیاری به بهره‌برداری رسید

طرح‌های توزیع برق استان چهارمحال و بختیاری، همزمان با سفر معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا و مدیرعامل شرکت توانیر به این استان در قالب پویش #هرهفته_الف_ب_ایران افتتاح شد.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "مجید فرهزاد" مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان چهارمحال و بختیاری در آیین افتتاح این طرح‌ها اظهار داشت: برای بهره‌برداری از 13 طرح برق‌رسانی به استان ۲۹۵ میلیارد تومان هزینه شده است.
وی در ادامه سخنان خود گفت: برق‌رسانی به پنج روستا، بهینه‌سازی شبکه و تبدیل سیم به کابل خود نگهدار، توسعه شبکه فشار متوسط و افزایش نقاط مانور، افزایش ظرفیت پست‌های توزیع، توسعه شبکه فشار ضعیف و تامین برق متقاضیان، توسعه شبکه روشنایی شهری وروستایی، نصب کنتورهای هوشمند در جهت ارتباط دوسویه و احداث نیروگاه مقیاس کوچک گازی از جمله این طرح‌ها است.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان چهارمحال و بختیاری تصریح کرد: توسعه پست ۴۰۰ به ۱۳۲ کیلوولت لردگان، خط چهار مداره ۱۳۲ کیلوولت لردگان – فلارد و خط دومداره ۱۳۲ کیلوولت فلارد – پتروشیمی اوره لردگان به ارزش 240 میلیارد تومان نیز در شهرستان لردگان به بهره‌برداری رسید.
گفتنی است، استان چهارمحال و بختیاری ۳۸۰ هزار مشترک برق دارد که از این تعداد ۸۳ درصد در بخش خانگی، ۳ درصد در بخش عمومی، ۲ درصد در بخش کشاورزی، ۱۰ درصد در بخش تجاری و ۷۵ صدم درصد در بخش صنعتی است.
  • خبرنگار:جعفر تیموری
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ دبیر خبر