کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
آب و فاضلاب
1399/05/08 09:46
معاون بهره برداری و توسعه آب شرکت آبفای اصفهان:

"مدیریت مصرف"؛ راهکار رفع کمبود 2.5 مترمکعب آب شرب در اصفهان

معاون بهره برداری و توسعه آب شرکت آبفای استان اصفهان با توجه به کمبود 2.5 مترمکعب بر ثانیه آب شرب و بهداشت در اصفهان گفت: در حال حاضر تنها راه برای جبران این کمبود، مدیریت مصرف است و توزیع عادلانه آب همواره در دستور کار شرکت آبفای استان اصفهان قرار دارد.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "ناصر اکبری" گفت: متاسفانه ظرفیت تامین آب اصفهان با نیاز آبی آن یکسان نیست و نیاز آبی اصفهان نسبت به تیر ماه بین 600 تا 900 لیتر بر ثانیه افزایش یافته و این نیاز، مازاد آبی است که به شبکه توزیع آب اصفهان تحمیل شده است و این امر بعضا موجب افت فشار آب در طبقات بالای ساختمان ها می‌شود.
وی با اشاره به افزایش دمای هوای اصفهان و آخرین وضعیت تامین آب شرب، اظهار کرد: تا روز 30 تیر ماه دمای هوای اصفهان بین 35 تا 36 درجه بوده است و از ابتدای مرداد ماه تاکنون دمای هوای اصفهان با رسیدن به 38 تا 39 درجه، سه درجه گرمتر شده است و هر درجه افزایش دمای هوا بین 250 تا 300 لیتر بر ثانیه معادل 2 تا 3 درصد بر مصرف آب  شرب اضافه می‌کند.
معاون بهره برداری و توسعه آب شرکت آبفای استان اصفهان همچنین با بیان اینکه روزانه به طور متوسط حدود 10 لیتر برای شستشوی میوه و سبزیجات از سوی خانواده‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد، تاکید کرد: ساکنان منازل ویلایی در اصفهان می‌توانند از طریق آب خاکستری نسبت به آبیاری باغچه‌های خود اقدام کنند، همچنین در صورتی که کولرهای آبی سایبان داشته باشد حدود 30 لیتر مصرف آب آن کاهش می‌یابد.
وی با بیان اینکه در حال حاضر 10 درصد منابع آبی اصفهان از چاه‌های فلمن و چاه‌های متفرقه شهرها و ۹۰ درصد از تصفیه‌خانه بابا شیخعلی تامین می‌شود، تصریح کرد: در توزیع عادلانه آب اختلاط دو منبع آبی با یکدیگر انجام شده، از سوی دیگر آب چاه‌ها با تایید شبکه بهداشت استان وارد مدار توزیع شرب و بهداشت می‌شود.
  • خبرنگار:سميرا خدري
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ دبیر خبر