کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
برق
1399/05/07 10:11

25 درصد مصرف برق استان مرکزی مربوط به وسایل سرمایشی است

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان مرکزی گفت: بیش از 250مگاوات (معادل 25 درصد) برق استان مربوط به مصرف وسایل سرمایشی است.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "محمد اله داد" افزود: در نشست قرارگاه پدافند زیستی استان و بخاطر پیش بینی دمای بالا در هفته جاری از شنبه 4 مرداد ماه، ساعات کار ادارات استان تغییر کرد و بعد از پایان ساعات کاری از ساعت 13:30 مصارف روشنایی و سرمایشی خاموش می‌شوند و از طریق کنتورهای هوشمند مراقبت مصارف ادارات صورت می‌گیرد و به برخی ادارت اخطار داده می‌شود  و در صورت بی‌توجهی به مصارف برق بعد از اخطار، برق آنها قطع خواهد شد.
وی با بیان اینکه اگر از این روزهای گرم مرداد ماه عبور کنیم شرایط تامین برق با مصرف بهینه، پایدارتر خواهد بود، افزود: از مردم فهیم استان درخواست می‌شود با روشن نکردن روشنایی‌ها در طول روز، استفاده نکردن بی‌رویه از سیستم‌های سرمایشی، استفاده از دور کند کولرهای آبی و تنظیم دمای کولرهای گازی روی 24 تا 27 درجه این شرکت را در تامین برق یاری کنند.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان مرکزی با بیان اینکه با افزایش دما، به ازای افزایش هر درجه دمای هوا، 800 مگاوات مصرف برق در کشور افزایش می‌یابد، افزود: ضرورت مدیریت مصرف بیشتر از گذشته به‌ویژه در این ایام کرونایی احساس می‌شود.
اله داد خاطرنشان کرد: گروه‌های بازدید و کنترل مصارف برق به‌ویژه در ساعات پیک به نظارت مصارف اصناف می‌پردازند برخی از اصناف از لامپ‌های التهابی و پرمصرف استفاده می‌کنند که تذکر لازم از طریق اتاق اصناف به آنها داده شده امیدواریم بتوانتیم در این روزهای کرونایی چراغ درمان را روشن و تامین برق را برای مراکز درمانی و مصارف خانگی پایدار نگه داریم.

نیاز مصرف روزانه استان مرکزی حداقل یک‌هزار و 50 مگاوات است
معاون بهره‌برداری و دیسپاچینگ شرکت توزیع نیروی برق استان مرکزی گفت: سقف پیک تعیین شده برای توزیع برق این استان از سوی توانیر ۹۰۳ مگاوات است و این درحالی است که نیاز مصرف روزانه استان مرکزی حداقل یک‌هزار و 50 مگاوات است.
محمد مرادی با بیان اینکه سیاست‌های تشویقی خوبی برای مشترکان برق این استان که همکاری لازم را در زمان پیک بار داشته باشند در نظر گرفته شده است، اظهار داشت: خاموشی هر لامپ و هر کیلووات کاهش مصرف برق می‌تواند اطمینان خاطر بیشتری را برای تامین برق در روزهای گرم سال فراهم کند و با توجه به اینکه مباحث بهداشتی و تامین آب نیازمند برق است باید صرفه‌جویی را جدی گرفت.

مدیریت مصرف برق راهکاری موفق برای گذر از پیک تابستان
مدیر دفتر مدیریت مصرف شرکت توزیع نیروی برق استان مرکزی گفت: مدیریت مصرف برق راهکاری موفق برای گذر از پیک تابستان است.
محمد نظام آبادی افزود: کشاورزان در ساعات اوج مصرف برق نسبت به خاموش کردن پمپ‌های آب اقدام و در بقیه ساعات آن روز، برق به‌صورت مجانی تحویل مشترکان مورد نظر داده شود.
وی با بیان اینکه کشاورزانی که در ساعت اوج مصرف برق، چاه‌های کشاورزی خود را خاموش کنند و در این صورت می‌توانند در 20 ساعت بعدی از برق رایگان استفاده کنند، افزود: در سال گذشته با همکاری 1027 مشترک کشاورزی 16.7 مگاوات در مصرف برق صرفه‌جویی صورت گرفته است و پاداشی به مبلغ 5 میلیارد و 100 میلیون ریال در صورتحساب برق آنان لحاظ شده است.
نظام آبادی با اشاره به اینکه 349 مشترک همکار صنعتی به میزان 97 مگاوات در کاهش مصرف با شرکت توزیع همکاری داشتند، افزود: 44 میلیارد و 700میلیون ریال پاداش از طریق بخشودگی صورتحساب برق به آنها پرداخت شد.
  • خبرنگار:مریم آجرلی
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ دبیر خبر