کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
برق
1399/05/07 09:04

فاز اول نيروگاه خورشيدي مريوان با ظرفیت 22 کیلووات به بهره‌برداري رسید

مدیر توزیع برق شهرستان مریوان از بهره‌برداری فاز اول نیروگاه خورشیدی این شهرستان با ظرفیت 22 کیلووات خبر داد.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "مرتضی محبتي" با بیان اینکه این نیروگاه قابلیت ارتقا تا 245 کیلووات ساعت ظرفیت تولید برق را دارد و در آینده فازهای بعدی آن به بهره‌برداری خواهد رسید، افزود: فاز اول این پروژه شامل 69 عدد پنل 320 وات، يك دستگاه اينورتر 20 کیلووات، يك تابلو برق 100 آمپر و يك عدد كنتور هوشمند با قابلیت سيم كارت است.
محبتی در ادامه با اشاره به سرمایه اولیه برای اجرای این پروژه گفت: سرمایه اولیه بیش از یک میلیارد و 600 میلیون ریال بوده که امید است با برنامه‌ریزی مدون و هدفمند به‌زودی کل پروژه اجرا و به بهره‌برداری برسد.
مدیر توزیع برق شهرستان مریوان افزود: بهره‌برداري از نيروگاه‌های خورشیدی به‌رغم افزایش هزینه‌های اولیه همچنان از طرح‌های اقتصادی و زودبازده برای سرمایه گذاران بوده و وزارت نیرو برق تولیدی را به‌طور تضمینی تا 20 سال خریداری و هزینه برق تولیدی بر اساس تعرفه و نرخ مصوب محاسبه و ماهیانه به حساب سرمایه گذار واریز می‌شود.
لازم به ذکر است، انرژی خورشیدی یک منبع انرژی پاک به‌شمار می‌رود که محیط زیست را آلوده نمی‌کند، این یک منبع انرژی تجدیدپذیر بوده و به همین دلیل از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.
 
 

  • خبرنگار:هانا نقشبندی
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ دبیر خبر