کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
برق
1399/05/04 12:36
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کهگیلویه و بویراحمد:

95 خانوار روستایی کهگیلویه و بویراحمد از نعمت برق پایدار برخوردار شدند

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کهگیلویه و بویراحمد، از برق‌رسانی به 95 خانوار روستایی این استان با استفاده از نیروگاه‌های خورشیدی در سال جاری خبر داد.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "داود راهزادی" افزود: 95 خانوار روستایی در قالب 13 روستا در شهرستان‌های بویراحمد، بهمئی، چرام، باشت و کهگیلویه با استفاده از نیروگاه‌های خورشیدی برای اولین بار از نعمت برق برخوردار شدند.
 
وی اعتبار هزینه شده برای برق‌رسانی به این روستاها را حدود 20 میلیارد ریال عنوان و اظهار داشت: تمامی این خانوارها با استفاده از این نیروگاه‌ها می‌توانند از نعمت برق استفاده‌های لازم از قبیل روشنایی چهار عدد لامپ، شارژ موبایل، تلویزیون و حتی یخچال کوچک بهره ببرند.
 
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: روستاهایی که با استفاده از برق نیروگاه‌های خورشیدی اکنون در حال گذران زندگی هستند، در شهرستان بویراحمد پنج روستا، بهمئی چهار روستا، چرام 2 روستا و شهرستان‌های کهگیلویه و باشت هر کدام یک روستا را شامل می‌شود.
 
راهزادی، سخت گذری، کوهستانی، فاصله‌های طولانی با شبکه‌های برق و پراکندگی را از مهم‌ترین مشکلات پیش‌رو برای برق‌رسانی به روستاها در استان کهگیلویه و بویراحمد برشمرد.
 
بیش از هزار و 760 روستا در استان کهگیلویه و بویراحمد از نعمت برق پایدار برخوردار هستند.
  • خبرنگار:ضرغام علی‌بازی
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ دبیر خبر