کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
برق
1399/05/04 12:32
در 4 ماهه امسال محقق شد،

تولید بیش از 4 میلیارد کیلووات ساعت انرژی الکتریکی در نیروگاه شهید رجایی قزوین

بیش از 4 میلیارد کیلووات ساعت انرژی الکتریکی خالص در چهار ماهه امسال از سوی واحدهای سیزده‌گانه نیروگاه شهید رجایی، تولید و به شبکه سراسری تحویل شد.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، در چهار ماهه سال جاری، 4 میلیارد و 76 میلیون و118 هزارکیلووات ساعت انرژی الکتریکی خالص در واحدهای سیزده‌گانه شرکت مدیریت تولید برق شهید رجایی، تولید و به شبکه سراسری تحویل شده است.
از این میزان انرژی، یک میلیارد و 835 میلیون و 884 هزار کیلووات ساعت انرژی در واحدهای نیروگاه سیکل ترکیبی و 2 میلیارد و 240 میلیون و 234 هزار کیلووات ساعت انرژی در واحدهای نیروگاه بخار تولید شده است.
در بازه زمانی چهار ماهه امسال، از این میزان انرژی، 55 درصد سهم تولید واحدهای بخاری و 45 درصد هم سهم تولید واحدهای سیکل ترکیبی بوده است.
معاونت مهندسی و برنامه ریزی نیروگاه، هرساله با پایان فصل گرما و در پی آن، کاهش تقاضای مصرف برق در کشور، اقدام به تدوین برنامه تعمیرات واحدهای سیزده‌گانه می‌کند.
برنامه‌های تعمیرات واحدها که برای کسب آمادگی تولید برق پایدار در طول سال، به ویژه فصل پرمصرف تابستان عملیاتی می‌شود، از ابتدای مهر هرسال، آغاز و تا پایان اردیبهشت سال بعد از آن ادامه می‌یابد.
نیروگاه شهید رجایی با دارا بودن 13 واحد بخاری و سیکل ترکیبی، از آمادگی بالا برای تولید برق پایدار و مطمئن در پیک تابستان امسال برخوردار است.
  • خبرنگار:مهرداد رشتاک
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ دبیر خبر