کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
آب و فاضلاب
1399/05/04 11:40

ارتقای شاخص بهره‌مندی آب روستایی در سبزوار

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب سبزوار گفت: شاخص بهره‌مندی روستاهای این شهرستان از آب بهداشتی ظرف هفت سال اخیر نسبت به گذشته ۱۸درصد افزایش داشته است.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "حسین ریاضی" افزود: این موفقیت در نتیجه توجه ویژه دولت تدبیر و امید به موضوع آب به خصوص در چارچوب طرح‌های توسعه روستایی حاصل شده است.
وی افزود: پیش از آغاز فعالیت دولت یازدهم شاخص بهره‌مندی از آب روستایی در سبزوار ۷۶ درصد بود که پس از هفت سال به ۹۴ درصد رسید.
ریاضی، یکی از اقدامات مهم دولت در تامین آب روستایی  سبزوار را اجرای طرح "مجتمع آبرسانی ظفر" به طول ۲۲۰ کیلومتر اعلام کرد و اظهار داشت: اجرای این طرح ۵۲ روستا در بخش‌های روداب و ششتمد و برخی مناطق عشایری شهرستان را زیر پوشش خدمات شرکت آب و فاضلاب قرار داد.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب سبزوار افزود: ساکنان ۱۳۰ روستا از مجموع ۱۵۸ روستای شهرستان سبزوار هم‌اینک از خدمات شبکه آبرسانی بهره می‌برند.
وی گفت: شرکت آب و فاضلاب سبزوار برای تصفیه و انتقال آب مورد مصرف روستاهای شهرستان ۱۵۵ مخزن با مجموع حجم ۱۷ هزار و ۵۷۰ مترمکعب، ۴۱ ایستگاه پمپاژ و ۳۸ تاسیسات کلرزنی را مدیریت می‌کند. 
مرکز شهرستان ۳۰۶ هزار نفری سبزوار در فاصله ۲۳۰ کیلومتری غرب مشهد واقع است. ۷۸ هزار نفر از جمعیت سبزوار در ۱۶۰ روستای این شهرستان سکونت دارند.
  • خبرنگار:علیرضا صنعت‌نگار
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ دبیر خبر