کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
آب و فاضلاب
1399/05/04 10:55
با مشارکت بنیاد علوی صورت می‌گیرد؛

اجرای طرح‌های آبرسانی به 16 روستای شهرستان چالدران در آذربایجان غربی

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب آذربایجان غربی گفت: طرح‌های آبرسانی به 16 روستای شهرستان چالدران با مشارکت بنیاد علوی اجرا می‌شود.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "علیرضا رضوی" در حاشیه جلسه مشترک مسئولان بنیاد علوی با دستگاه‌های اجرایی استان که با حضور معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان غربی و در محل فرمانداری چالدران برگزار شد، با بیان اینکه براساس تفاهم‌نامه امضا شده، آبرسانی به 16 روستای چالدران در برنامه کاری قرار گرفته است، اظهار داشت: با توافق صورت گرفته، 55 میلیارد و 700 میلیون ریال به‌صورت مساوی از سوی بنیاد علوی و شرکت آب و فاضلاب آذربایجان غربی برای اجرای طرح‌های آبرسانی به این روستاها پیش‌بینی شده است.
وی گفت: موقعیت جغرافیایی و شرایط آب و هوایی منطقه و کوتاه بودن فصل کار و همچنین تاخیر در پرداخت قدرالسهم بنیاد، باعث شد تا مدت زمان یک ساله تفاهم‌نامه به اتمام برسد که پیشنهاد شد نسبت به تمدید قرارداد اقدام شود.
وی، با بیان اینکه آبرسانی به این روستاها به دو فاز هشت روستایی تقسیم شد، افزود: در حال حاضر آبرسانی به روستاهای امامقلی علیا و سفلی، مخورکرد، قزلسوری، محلملوی علیا و سفلی، آغدوز و بوزقالا با 60 درصد پیشرفت فیزیکی در دست اجرا هستند.
وی، روستاهای ریحانلوی سفلی، ساری اوجاق، قادوکندی، بایطمش، تغنیت علیا، عبدالرزاق، سیران و گل سید را دیگر روستاهای این طرح عنوان و اظهار کرد: مطالعات اجرایی و نقشه‌برداری‌های لازم برای آبرسانی به این روستاها صورت گرفته و در حال انجام مناقصه و جذب پیمانکار برای شروع عملیات اجرایی است.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب آذربایجان غربی در خصوص سامانه جمع آوری و تصفیه‌خانه فاضلاب چالدران نیز اظهار داشت: عملیات اجرایی این طرح آغاز شده و از مسئولان بنیاد علوی نیز برای مشارکت و همکاری در اجرای آن درخواست شده است.
رضوی ابراز امیدواری کرد؛ در سال جاری با پیگیری‌های لازم از منابع ملی استانی شده و با همکاری فرمانداری، اعتبارات مناسب برای ایجاد زیرساخت‌های آب و فاضلاب در شهرستان چالدران جذب شود.
  • خبرنگار:توحید عباسپور
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ دبیر خبر