کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
آب و فاضلاب
1399/05/04 08:49

آبرسانی پایدار آب شرب به مجتمع 14 روستایی فخرآباد در استان اصفهان

مدیر آبفای شهرستان مبارکه گفت: در سال جاری با حفر چاه باغ ملک که آبدهی آن به 20 لیتر در ثانیه می‌رسد و اجری 4 کیلومتر خط انتقال آب این چاه به مخزن هزار متر مکعبی زیباشهر، آب شرب پایدار روستای باغ ملک و مجتمع 14 روستایی فخرآباد در شهرستان مبارکه تامین شد.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "مرتضی یادگاری" با اشاره به اینکه شهرستان مبارکه با 34 روستا، جمعیتی بالغ بر 26 هزار نفر دارد، افزود: روستاهای شهرستان مبارکه تحت پوشش طرح آبرسانی اصفهان بزرگ قرار دارند و در هیچ روستای این شهرستان آب شرب به صورت سیار تامین نمی‌شود.
وی تصریح کرد: در سال‌های گذشته به‌دلیل محدودیت در تخصیص سامانه آب اصفهان بزرگ به شهرها و روستاهای تحت پوشش، احتمال اینکه برخی از روستاییان با مشکل افت فشار آب مواجه باشند وجود داشت، اما در سال جاری با حفر چاه باغ ملک و در مدار قرار گرفتن آن و همچنین راه‌اندازی سیستم تله کنترل منابع و تاسیسات آب در این شهرستان، چالش افت فشار آب در روستاهای تحت پوشش برطرف شد.
مدیر آبفای شهرستان مبارکه با اشاره به نظارت و کنترل مخزن هزار مترمکعبی زیباشهر از طریق سیستم تله کنترل اظهار داشت: در حال حاضر توزیع آب از مخزن هزار مترمکعبی زیباشهر به روستاهای تحت پوشش کاملا به‌صورت آنلاین مورد بررسی قرار می‌گیرد که این امر نقش بسزایی در توزیع عادلانه آب میان مشترکان دارد.
یادگاری، جمعیت روستای باغ ملک و مجتمع 14 روستایی فخرآباد را 20 هزار نفر اعلام کرد و افزود: خط انتقال چاه باغ ملک به خط انتقال مخزن هزار مترمکعبی زیبا شهر، با هدف رفع افت فشار و قطعی آب شرب در این روستاها با اعتباری بالغ بر 2 میلیارد تومان عملیاتی شد.
  • خبرنگار:سميرا خدري
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ دبیر خبر