کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
برق
1399/05/04 09:40
همزمان با پیک بار تابستان ۹۹؛

3 پروژه‌ پیک بار شهرستان مهریز در استان یزد به بهره‌برداری رسید

خطوط ۶۳ کیلوولت یزدمهر - مهرگان و مهرگان- سریزد احداث و پست سیار63 به20 کیلوولت سریزد مهریز از طریق اتصال به این خطوط برق‌دار شد.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "سیدمهدی جعفری" مجری این پروژه با اعلام خبر فوق افزود: با توجه به شرایط خاص منطقه، این خطوط جمعا به طول ۲۹ کیلومتر توسط شرکت برق منطقه‌‌ای یزد احداث و با اتصال به خط یزدمهر برق‌دار شد.
وی ادامه داد: بخشی از این خطوط با برج‌های طرح جدید مخصوص شرایط آب و هوایی منطقه متوسط استان یزد اجرا شده که استفاده از این برج‌ها باعث صرفه‌جویی به میزان ۳۰ تن در آهن آلات مورد نیاز شده است.
جعفری همچنین با اشاره به برق‌دار شدن پست سیار63  به 20 کیلوولت سریزد مهریز به عنوان دیگر پروژه‌های اجرا شده در این شهرستان، تصریح کرد: آماده‌سازی زیرساخت و اجرای سیستم زمین محل نصب این پست توسط معاونت طرح و توسعه و حمل، برقراری اتصالات و تست و راه اندازی پست توسط معاونت بهره برداری شرکت برق منطقه‌‌ای یزد در کوتاه‌ترین زمان ممکن انجام شده است.
وی همچنین خاطرنشان کرد: این پست با هماهنگی شرکت توزیع نیروی برق استان به گونه‌ای جانمایی شده که خروجی‌های ۲۰ کیلوولت به سهولت قابل اجرا و بهره برداری باشند و برای پست دائم در دست احداث سریزد نیز کمترین تغییرات نیاز باشد.
مجری خط این پروژه پاسخگویی به نیاز مشترکان منطقه به­‌ویژه شهرک سنگ مهریز، کاهش بار پست 63 به 20 کیلوولت و خط ۶۳ کیلوولت موجود مهریز، کاهش تلفات شبکه و گذر موفق از پیک بار سال ۹۹ را از اهداف اجرای این پروژه‌ها عنوان کرد و افزود: این پروژه‌ها با وجود سختی کار در شرایط کرونا در مدت زمان کمتر از ۵ ماه احداث و به بهره برداری رسیده است.
گفتنی است، این سه پروژه در مجموع با اعتبار ۱۵۵ میلیارد ریال اجرا و مورد بهره‌برداری قرار گرفته است.
  • خبرنگار:علیرضا عسکری اشکذری
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ دبیر خبر