کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
1399/04/31 10:16

پروژه آبرسانی به 2 شهرک‌ در یاسوج کلنگ‌زنی شد

آیین کلنگ زنی پروژه آبرسانی به شهرکهای ولایت و الغدیر یاسوج با حضور معاون عمرانی استاندار کهگیلویه و بویر احمد، فرماندار شهرستان بویراحمد و جمعی از مسئولان این شهرستان برگزار شد.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "فیض اله پاسره" مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کهگیلویه و بویراحمد در این آیین با بیان اینکه در این پروژه بیش از کیلومتر خط لوله ۲۵۰میلی متر، مخزن ۱۰۰۰ مترمکعبی و ایستگاه پمپاژ ۲۳۰ لیتر بر ثانیه اجرا خواهد شد، اظهار کرد: هدف از اجرای این پروژه تامین آب بهداشتی و پایدار شهرک‌های ولایت و الغدیر است.

پاسره اعتبار این پروژه ۷۱ میلیارد ریال عنوان کرد و گفت: محل تامین اعتبار این پروژه نیز از محل تبصره ۲و ۳و تنش آبی است.

وی با اشاره به اینکه با توجه به حجم مشکلات آب شرب در شهرک‌های الغدیر و ولایت رفع مشکلات این مناطق در اولویت قرار گرفت، افزود: مخزن این پروژه ۴۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و تلاش می‌شود هرچه سریعتر شاهد بهره برداری از این طرح باشیم.

در ادامه نیز عزیز فیلی معاون استاندار نیز با اشاره به اهمیت اجرای این پروژه بیان کرد: تامین آب شرب از اهمیت بالایی برخوردار است و تلاش‌ها و برنامه‌ریزی‌های شرکت آبفای استان در این زمینه قابل تقدیر است.

فیلی گفت: امیدواریم هرچه سریع‌تر شاهد بهره برداری از این پروژه باشیم تا اهالی این شهرک از مزایای آن بهره ببرند و مطالبه ۲۰ ساله اهالی این منطقه نیز محقق شود.

  • خبرنگار:قاسم خشت‌زر
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ دبیر خبر