کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
برق
1399/04/17 13:50
خبر ویژه وزیر نیرو در دهمین هفته از پویش #هرهفته_الف_ب_ایران:/ بخش نخست

نخستین مدیرعامل زن از امروز کار خود را شروع می‌کند

وزیر نیرو امروز در آیین افتتاح طرح‌های صنعت برق از انتخاب یکی از بانوان به عنوان نخستین مدیرعامل زن صنعت آب و برق در شرکت توزیع نیروی برق استان هرمزگان خبر داد.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، «رضا اردکانیان» روز سه‌شنبه در آیین بهره‌برداری همزمان از 43 پروژه صنعت آب و برق در دو سرفصل ساخت و سازها و ساز و کارها در چارچوب دهمین هفته از پویش #هرهفته_الف_ب_ایران در استان‌های خوزستان، خراسان شمالی و مازندران که به صورت ویدئوکنفرانسی برگزار شد افزود: در همین راستا، از همکاران بانو که فراوان هم داریم در مدیریت های ستادی و شرکت‌های آب و برق استفاده می‌کنیم. اکنون مدیران‌کل بسیاری در حوزه ستادی از بین خانم ها هستند و در هیات‌های مدیره همه شرکت‌ها از این بانوان حضور دارند.
وزیر نیرو از رویکرد این وزارتخانه برای بکارگیری مدیران زن در حوزه ستادی و شرکت‌های عامل و تابع وزارت نیرو خبر داد و گفت: به عنوان یک ساز و کار جدید، برای نخستین بار در وزارت نیرو و در تاریخ صنعت آب و برق، یکی از بانوان به عنوان مدیرعامل یکی از شرکت ها آغاز به کار می‌کند.
وی ادامه داد: این کار، بسیار ارزنده و تاثیرگذار خواهد بود و اتفاق مبارکی است و قطعا مسیر را برای این که این بخش از نیروهای شایسته وزارت نیرو و صنعت آب و برق بتوانند در آینده بیش از پیش منشا اثر و خدمتگذاری باشند، باز خواهد کرد.
اردکانیان یادآوری کرد: از بیش از دو سال گذشته فرآیندی را با عنوان فراخوان انتخاب و انتصاب مدیرانمان در سطح ستاد و شرکت‌ها تدوین کردیم که تاکنون 101 مدیرعامل و مدیرکل و حتی معاون وزیر از طریق این سیستم فراخوان عمومی انتخاب شدند و فعالیت خود را آغاز کردند.
وزیر نیرو اظهار داشت: در اثر توفیقی که حاصل و پذیرشی که در این امر ایجاد شد و اثرات مثبتی که از حیث افزایش اعتماد به نفس افراد شایسته داشت، در این فرآیند، افراد، صرفا" به اتکای توانمندی‌های خودشان معرفی ، شناسایی و انتخاب می‌شوند و کارشان را آغاز می کنند.
اردکانیان گفت: امسال موفق شدیم این کار را توسعه دهیم و نه تنها در سطح مدیران عامل شرکت‌ها که در قالب دستورالعمل‌های ابلاغی در هفته‌های اخیر، همه شرکت‌ها موظف شدند برای همه مدیریت‌های خود حتی در شهرستان‌ها هم از این روش برای انتخاب همکاران خود استفاده کنند که موجب خیر و برکت در نظام اداری و وزارت نیرو خواهد شد و این سیستم و بهتر از این را سایر دستگاه ها و سازمان ها مورد عمل قرار خواهند داد. ما در سازمان دولت پس از مدتی اثر این کار را در قالب استقرار شایسته گزینی خواهیم دید.

خبر تکمیل می‌شود..
  • خبرنگار:حمید ثریانی/ دبیر خبر
  • منتشر کننده:امیر جعفری آزاد/ سردبیر