کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
برق
1399/04/17 13:32
مدیرعامل توزیع برق خراسان شمالی عنوان کرد:

اصلاح شبکه‌های فرسوده توزیع برق در استان خراسان شمالی

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق خراسان شمالی گفت: مرحله ۲ پروژه اصلاح شبکه‌های فرسوده توزیع برق خراسان شمالی با تبدیل ۲ هزار و ۳۰۰ کیلومتر شبکه سیمی فشار ضعیف به کابل خود نگهدار بدون اعمال خاموشی انجام شده است.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "علیرضا صبوری" در آیین افتتاح پروژه‌های صنعت برق با حضور وزیر نیرو در دهمین هفته از پویش #هرهفته_الف_ب_ایران، افزود: این پروژه در شهرستان‌های شیروان، مانه و سملقان، راز و جرگلان و گرمه با صرف اعتباری به میزان هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال به بهره برداری رسید.

وی اظهار داشت: این طرح بیشتر با هدف افزایش قابلیت اطمینان شبکه در شرایط سنگین جوی و جلوگیری از خاموشی‌های ناخواسته، کاهش تلفات فنی و عایق شدن شبکه و حذف خطرات ناشی از برق گرفتگی شبکه فشار ضعیف اجرا شد.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق خراسان شمالی گفت: مرحله اول این پروژه نیز به میزان ۲ هزار و ۴۰۰ کیلومتر با اعتباری به مبلغ ۹۶۰ میلیارد ریال در سال ۹۷ در شهرستان های بجنورد، اسفراین، جاجرم و فاروج به بهره برداری رسیده بود.

صبوری افزود: در مجموع چهار هزار و ۷۰۰ کیلومتر از طول شبکه‌های فرسوده فشار ضعیف استان به کابل خودنگهدار مجهز شده است.

وی گفت: به همین دلیل خراسان شمالی، اولین استان سبز در شبکه های روپوش دار عایق فشار ضعیف شناخته شده است.

 ۹۹.۹ درصد جمعیت استان از مزایای برق برخوردارند

۸۴ درصد مشترکان برق خراسان شمالی مربوط به بخش خانگی، ۴ درصد ادارات و دستگاه‌های خدمات رسان، یک درصد کشاورزی، کمتر از یک درصد صنعتی و ۱۰ درصد سایر مصارف است.

خراسان شمالی ۸۶۳ هزار نفر جمعیت دارد که ۴۴ درصد آنان در روستاها سکونت دارند، این شرکت ۳۶۸ هزار مشترک دارد.

  • خبرنگار:سمانه تقی‌نژاد
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ دبیر خبر