کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
برق
1399/04/17 13:07
مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای خوزستان:

ظرفیت انتقال شبکه برق خوزستان ۷۰ درصد افزایش یافت

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای خوزستان با بیان اینکه ۱۲۳.۵ کیلومتر شبکه هادی پرظرفیت برق در استان خوزستان تعویض شده‌است، گفت: این اقدام باعث افزایش ۷۰ درصدی ظرفیت انتقال شبکه برق خوزستان ‌شد.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "محمود دشت بزرگ" در آیین افتتاح پروژه‌های صنعت برق با حضور وزیر نیرو در دهمین هفته از پویش #هرهفته_الف_ب_ایران، افزود: 40 پروژه برق منطقه‌ای خوزستان با اعتبار سه هزار و 110 میلیارد ریال در 12 شهر استان شامل، 13 پروژه افزایش ظرفیت به میزان 419 مگاولت آمپر به شبکه پست‌های فشار قوی، پنج پروژه در بخش بانک خازنی به میزان 38.5 مگاوار، 12 پروژه افزایش طول شبکه به ظرفیت 186 کیلومتر مدار، 9 پروژه هادی پرظرفیت به طول 123.5 کیلومتر و افزایش فیبر نوری به میزان 96 کیلومتر است.
وی ادامه داد: اجرای این پروژه‌ها حاصل خودباوری و استفاده از دانش بومی نیروهای صنعت برق کشور است که باعث افزایش قابلیت اطمینان در شبکه، ارتقای 20 درصدی شاخص عملکرد صحیح سیستم های حفاظتی برق خوزستان، رساندن رویت پذیری تاسیسات شبکه و دیسپاچینگ ملی به 99 درصد شده است.
وی اضافه کرد: کمک به تحقق جهش تولید در بخش صنعت و سایر بخش ها، کاهش حوادث و خاموشی‌ها و همچنین متعادل سازی بارگیری تجهیزات از دیگر اهداف این پروژه‌ها است.
مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای خوزستان با بیان اینکه در تلاش هستیم تجهیزات فرسوده صنعت برق را تعویض کنیم، تصریح کرد: حدود 30 درصد از شبکه و 26 درصد پست‌های برق استان خوزستان عمر بالای 30 سال دارند که این مسئله به دلیل پیشرو بودن صنعت برق خوزستان در اجرای تاسیسات زیربنایی در سطح صنعت برق کشور است.
دشت بزرگ تاکید کرد: اجرای پویش "هرهفته_الف_ب_ایران" باعث مخابره سیگنال‌های مثبت به صورت مستمر در جامعه می‌شود و شرکت برق منطقه‌ای خوزستان نیز امروز 40 پروژه را در قالب این پویش افتتاح می‌کند.
وی گفت: در 16 روز سپری شده از تابستان شاهد رضایتمندی در جامعه مشترکان و ذی‌نفعان برق منطقه‌ای خوزستان هستیم و مجموعه مدیران صنعت برق با اراده کامل مشغول راهبری و مدیریت شبکه تا انتهای تابستان برای پاسخگویی به بار هستند و حاصل این رضایتمندی کسب رتبه برتر جشنواره شهید رجایی و اعلام رضایت و خرسندی مقام معظم رهبری از مجموعه اقدامات وزارت نیرو و صنعت برق بوده‌است.
آیین افتتاح و بهره برداری بطور هم‌زمان در استان‌های خوزستان، خراسان شمالی و مازندران از طریق ویدئو کنفرانس برگزار شد.
  • خبرنگار:حسن دهقاني
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ دبیر خبر