کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
برق
1399/04/17 12:38
مدیرعامل نیروگاه نکا خبر داد:

بومی‌سازی 1300 قطعه در نیروگاه نکا/ ثبت رکورد جدید تعمیرات نیروگاهی در واحد نکا/ اجرای 12 پروژه رفع موانع تولید در نیروگاه

مدیرعامل نیروگاه شهید سلیمی نکا با تاکید بر اینکه تمرکز این نیروگاه بر بومی‌سازی و استفاده از تجهیزات داخل کشور است، گفت: حدود یک هزار و 300 قطعه نیروگاهی توسط متخصصان این واحد بومی‌سازی شده و در حال بهره‌برداری است.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "محسن نعمتی" در مراسم افتتاح پروژه رفع محدودیت‌های تولید نیروگاه شهید سلیمی نکا با اعلام این خبر افزود: به منظور آمادگی کامل نیروگاه برای عبور از پیک تابستان تعمیرات اساسی واحدهای یک و دو به طور کامل انجام شده است.
وی با تاکید بر اینکه تمامی واحدهای نیروگاه با آمادگی کامل در مدار هستند، ادامه داد: در جریان انجام تعمیرات سالیانه نیروگاه تمام تجهیزات سرویس شده و تست‌های مربوطه انجام شده است تا در تابستان امسال بتوان از تمام ظرفیت این واحدها استفاده کرد.
نعمتی با اشاره به قدمت 40 ساله واحدهای نیروگاه نکا، گفت: اوایل تیرماه به دلیل شکسته شدن پره توربین یکی از واحدهای بخار شاهد از مدار خارج شدن این بخش نیروگاه بودیم.
مدیرعامل نیروگاه شهید سلیمی نکا ادامه داد: در شرایط عادی تعمیر این بخش حدود 15 روز زمان می‌برد، اما به دلیل فرا رسیدن روزهای اوج مصرف برق در کشور تلاش مضاعفی در دستور کار قرار گرفت تا بتوانیم طی سه شبانه‌روز مشکل رخ داده را در دمای 55 درجه و رطوبت بالای 90 درصد برطرف کرده و رکورد جدیدی در زمینه تعمیرات به ثبت برسانیم.
وی با اشاره به بودجه 76 ميليارد تومانی بخش تعمیرات این نیروگاه، گفت: در این دوره با رفع محدودیت‌های تولید نیروگاه توانسته‌ایم حدود 23 مگاوات به توان این واحد بیفزایم. 
نعمتی در پایان با اشاره به اجرای 12 پروژه رفع موانع تولید در نیروگاه نکا، گفت: با اجرای این پروژه اهدافی از قبیل افزایش توان تولیدی و بهبود راندمان واحدها، افزایش پایداری واحدها، استفاده از توان متخصصان داخلی و کمک به رونق اقتصادی، جلوگیری از خروج ارز از کشور، کاهش مصرف انرژی داخلی واحدها، کاهش مصارف آب و سوخت محقق شده است.
  • خبرنگار:زهرا جعفری
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ دبیر خبر