کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
برق
1399/04/11 18:07
مدیرعامل شرکت توزیع برق خراسان جنوبی:

مجوز احداث 7 نیروگاه خورشیدی خانگی در سربیشه خراسان جنوبی صادر شد

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق خراسان جنوبی با بیان اینکه شهرستان سربیشه کانون بسیار خوبی در بحث انرژی‌های تجدیدپذیر و باد است‌، از صدور مجوز برای احداث هفت نیروگاه خورشیدی خانگی در سربیشه خبر داد.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "مهدی دادگر" در مراسم تکریم و معارفه مدیر توزیع برق سربیشه با بیان اینکه نرخ خاموشی در شهرستان سربیشه ۵۹ درصد کاهش یافته که نشان از وجود یک برنامه مدون در این شهرستان است، گفت: در استان باید  ۲.۵ برابر میانگین کشوری شبکه احداث کنیم تا بتوانیم به یک مشترک تامین برق داشته باشیم که زمان و هزینه  زیادی لازم دارد.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق خراسان جنوبی با بیان اینکه شهرستان سربیشه شهرستانی مستعد در بحث انرژی خورشیدی است و از نقاطی است که هم آفتاب خوب وهم دمای پایین دارد، تصریح کرد: اگر سرمایه‌گذاری در این کار سرمایه‌گذاری کند بازگشت سرمایه به زودی انجام خواهد شد .
دادگر همچنین به اجرای نیروگاه بادی که با حضور وزیر نیرو کلنگ زنی شد اشاره کرد و افزود: این نیروگاه یک نیروگاه بسیار بزرگ است و به نسبت مقیاس برق مصرفی سربیشه بسیار چشم گیر و اثر گذار خواهد بود.
وی با بیان اینکه اعتبارات ناچیز و محدود است و اگر فضا مهیا نباشد اعتبار جذب نمی‌شود، افزود: در شهرستان سربیشه همدلی خوبی بین مدیران است و در هر بخش از کار که توانستیم اعتباری دریافت کنیم سربیشه پذیرای این اعتبار بود و در حداقل زمان توانسته این اعتبار را جذب کند.
دادگر ادامه داد: پروژه انتقال برق به ماهیرود نیز از جمله طرح‌های مهمی بود که با اجرای ۳۰ کیلومتر خط انتقال برق به مرز و با پیگیری‌های متعدد در سه ماه پایانی سال 89 به سرانجام رسید.
وی با تاکید بر اینکه برق رسانی به مسکن محرومان نیز از پروژه‌های بزرگ استان است، تصریح کرد: با وجود تمام محدودیت‌های اعتباری که داشتیم اما تامین اعتبار برای شهرستان‌ها انجام شده است تا مسکن محرومان نیز به خوبی به سرانجام برسد.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق خراسان جنوبی با بیان اینکه در تابستان مصرف برق افزایش می‌یابد، گفت: اگر مصرف برق بیش از حد مجاز باشد به ناچار مجبور به اعمال خاموشی می شویم که امید است با همکاری تمام دستگا‌ه‌های اجرایی و مردم از این مرحله نیز به خوبی عبور کنیم.
دادگر در خصوص وصول مطالبات نیز گفت: بهای برق مصرفی مستقیم به خزانه دولت وارد می‌شود و بودجه ای که برای سرمایه گذاری به ما پرداخت می‌شود براساس وصول مطالبات است که تقاضا داریم دستگاه‌هایی اجرایی و مردم که در وصول بدهی خود ما را یاری دهند تا شاهد کاهش بودجه در بخش برق نباشیم.
در پایان این مراسم از زحمات احمدعلی سحرخیز مدیرسابق توزیع برق شهرستان سربیشه تجلیل و محمد جمالی‌راد به عنوان مدیر جدید توزیع برق سربیشه معرفی شد. جمالی راد پیش از این مدیریت توزیع برق شهرستان درمیان را عهده دار بوده است.
  • خبرنگار:علی رفیعی
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ دبیر خبر