کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
آب
1399/04/11 10:41

انسداد 26 حلقه چاه غیرمجاز آب در تهران

مدیر امور منابع آب تهران و پردیس گفت: با انسداد 26 حلقه چاه غیرمجاز طی یک ماه گذشته از خروج 3122 متر مکعب آب در سفره‌های زیرزمینی این امور جلوگیری شد.

به‌گزارش  پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "راما حبیبی" با اعلام مطلب فوق افزود: با تلاش گروه گشت و بازرسی، همکاری کارشناسان حقوقی و اخذ دستور قضایی طی یک ماه گذشته 26 حلقه چاه غیرمجاز در محدوده عملکرد این امور در مجموع به عمق 1197 متر و با دبی 25.12 لیتر در ثانیه مسدود شد.
مدیر امور منابع آب تهران و پردیس تصریح کرد: طی این مدت در بخش آب‌های زیرزمینی، 68 مورد کنترل و بهره برداری، دو مورد جلوگیری از اضافه برداشت (کاهش منصوبات) با حجم تخلیه سالیانه بیش از 228 هزار مترمکعب، 13 مورد احکام قضایی اجرا شده و 9 مورد شناسایی چاه غیرمجاز انجام و اخطاریه آن صادر گردیده و همچنین با پیگیری‌های واحد بازرسی و نظارت نسبت به نصب 6 دستگاه کنتور حجمی هوشمند روی چاه‌های پروانه‌دار اقدام شد.
حبیبی با تاکید بر ارتباط خوب و همکاری تنگاتنگ دستگاه قضایی برای برخورد با متخلفان و متجاوزان به منابع آب سطحی و زیرزمینی گفت: برداشت‌های بی‌رویه آب سبب افت سطح آب‌های زیرزمینی شده است و کاهش سطح آب‌های زیرزمینی خطرات و عواقب جبران ناپذیری از جمله ایجاد فروچاله، فرونشست زمین، شور شدن آب، کاهش کیفیت آب را در پی دارد.
وی در پایان خاطرنشان کرد: امور منابع آب تهران بزرگ بر اساس قانون با هرگونه تخلف در زمینه آب‌های سطحی و زیرزمینی با اهتمام جدی برخورد قانونی خواهد کرد.
  • خبرنگار:امیر منصوری
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ دبیر خبر