کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
برق
1399/04/11 10:19

شناسایی 2 مرکز غیرمجاز استخراج ارز دیجیتال در پایتخت

دو مرکز غیرمجاز استخراج ارزهای دیجیتال در منطقه برق فارابی، به همت کارشناسان شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ، شناسایی و جمع‌آوری شد.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، در راستای حفظ پایداری و جلوگیری استفاده غیرمجاز از شبکه توزیع برق پایتخت، کارشناسان منطقه برق فارابی با همکاری دفتر حقوقی و حراست شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ، موفق به شناسایی دو مرکز غیرمجاز استخراج ارز دیجیتال در محدوده خیابان ولیعصر و خیابان شیخ هادی شده و با هماهنگی انجام شده با مراجع قضایی و انتظامی، 100 دستگاه کشف شده توسط مراجع انتظامی جمع‌آوری شد.
"علیرضا صالحی" مدیر منطقه برق فارابی در این رابطه گفت: یکی از پایگاه‌های استخراج رمزارز کشف شده با استفاده غیرقانونی از تعرفه مخفف واگذار شده به یک مرکز درمانی، اقدام به تولید ارز دیجیتال کرده است.
دستگاه‌های استخراج رمز ارز، به‌دلیل مصرف بسیار زیاد انرژی، فشار قابل توجهی بر شبکه توزیع برق به‌ویژه در ساعات اوج بار وارد می‌کنند و بر اساس قوانین جاری، هرگونه استفاده از انشعاب برق برای اهداف مغایر با تعرفه واگذار شده، نقض آیین‌نامه تکمیلی تعرفه‌های برق و قرارداد واگذاری انشعاب بوده و حسب قانون، قابل پیگیری خواهد بود.
  • خبرنگار:محمدعلی منصوری
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ دبیر خبر