کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
آب و فاضلاب
1399/04/11 08:45
با حضور مسئولان استان خراسان شمالی صورت گرفت؛

آغاز عملیات اجرایی و افتتاح ۴ پروژه آبرسانی در شهرستان شیروان

آیین آغاز عملیات اجرایی و افتتاح ۴ پروژه آبرسانی در شهرستان شیروان با حضور جمعی از مسئولان استانی و شهرستانی برگزار شد.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "غلامحسین ساقی" مدیرعامل آب و فاضلاب استان خراسان شمالی گفت: یکی از اهدافی که به‌عنوان یک اصل مهم در دستور کار این شرکت قرار گرفته رفع مشکلات آبی به‌ویژه در روستاها و کاهش تنش‌های مربوطه است.
ساقی با بیان اینکه با افتتاح یک پروژه و آغاز عملیات اجرایی ۳ پروژه دیگر در شهرستان شیروان در مجموع ۹۵ هزار و ۸۶۳ نفر ازمردم این شهرستان از  نعمت آب شرب پایدار مرتبط با این پروژه‌ها بهره‌مند می‌شوند، گفت: امروز پروژه بزرگ آبرسانی به مجتمع تکمران که ۱۵ روستا و یک شهر را پوشش می‌دهد و بیش از ۶ هزار نفر از آب شرب پایدار بهره‌مند می‌شوند، کلنگ‌زنی شد.
وی تصریح کرد: همچنین امروز عملیات اجرایی حفر ‌و لوله گذاری و پمپاژ یک حلقه چاه آب شرب در مجتمع هفت روستایی رضاآباد شرقی با جمعیت برخوردار ۲ هزار ۶۶۷ نفر و پروژه حفاری چاه شماره ۷ پهنه جنوبی شهر شیروان در ادامه رویکرد تامین آب متناسب با میزان آب سطحی از محل آب زیرزمینی آغاز شد.
مدیرعامل آب و فاضلاب استان خراسان شمالی افزود: امروز همچنین پروژه آبرسانی شهر زیارت و روستای منصوران نیز با جمعیت برخوردار ۴ هزار و ۲۴۰ نفر با حفر و تجهیز یک حلقه چاه و اجرای خط انتقال به طول ۱۳۵۰ متر به بهره برداری رسید و مردم از نعمت آب شرب پایدار برخوردار شدند.
وی در پایان تاکید کرد: به منظور حفظ منابع آب و جلوگیری از ایجاد تنش‌های آبی، صرفه جویی آب و عدم استفاده آب در مصارف غیر از شرب و بهداشت مانند صیفی و سبزی کاری و آبیاری درخت و... باید مد نظر عموم قرار گیرد تا دچار مشکلات احتمالی نشویم.
"علی جدی" نماینده مردم شیروان در مجلس شورای اسلامی نیز با بیان اینکه پروژه‌های خوبی در حوزه آب و فاضلاب در سطح شهرستان در حال انجام است که جای تقدیر دارد، گفت: ورود بخش خصوصی به پروژه جمع آوری فاضلاب شهر شیروان جزو ضروریات است و می‌توان با استفاده از جمع آوری و تصفیه فاضلاب فرصت و ظرفیت جدید و پایدار آبی برای صنایع منطقه ایجاد کرد.
وی با بیان اینکه پروژه های امروز آب و فاضلاب استان در شیروان مشکلات تامین آب بیش از ٩۵ هزار نفر از مردم شهرستان را برطرف می‌کند، افزود: در بحث پیگیری اعتبارات ملی جهت تامین آب شرب روستایی و شهری و رفع مشکلات مربوطه اقدامات لازم‌ را انجام خواهیم داد.
جدی با اشاره به اینکه ۳۵ روستای شهرستان دارای تنش آبی هستند، از تدوین سند تامین آب پایدار آب روستاهای استان توسط شرکت آب و فاضلاب تقدیر کرد و این موضوع را نشانه با برنامه بودن این شرکت دانست و از مردم برای همراهی‌های خوبی که در جهت رعایت الگوی مصرف داشته‌اند، تشکر کرد.
  • خبرنگار:احمد حصاری
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ دبیر خبر