کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
1399/04/11 07:21

مدیریت ایستگاه برق ملک‌مکان شیراز با بکارگیری ظرفیت‌های سخت‌افزاری و نرم‌افزاری

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق شیراز گفت: با توجه به ظرفیت‌های ایجاد شده سخت افزاری و نرم افزاري، طي سال‌هاي اخير، مشکل ناشي از حادثه ايستگاه برق ملک‌مکان مديريت شده است.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "جلال زراعت پیشه" در جمع خبرنگاران گفت: شامگاه پنجشنبه در ایستگاه انتقال فوق توزیع ۴۰۰ کیلوولت ملک مکان، حادثه ای رخ داد که به واسطه آن یک ترانسفورماتور آسیب جدی دید.

وی گفت: به‌رغم اینکه چنین حوادثی به ندرت اتفاق می‌افتد اما، بروز مشکلات در هر سیستمی دور از انتظار نیست و حادثه ايستگاه ملک مکان نيز تنها به دليل بروز حادثه درون ترانسفورماتور و اتصالي و آتش گرفتن مدارها، حادث شده است.

زراعت پیشه با بیان اینکه ورود به موقع نیروهای عملیاتی شرکت‌های برق منطقه‌ای و توزيع شيراز، موجب جلوگيري از فراگير شدن مشکل شد، گفت: از ابتداي وقوع حادثه، جلسات متعددي با هدف مديريت حادثه و تبعات آن با مسئولان، کارشناسان و متخصصان برگزار شد.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق شیراز با اشاره به اینکه پس از گذشت سه روز از حادثه، تبعات و آثار آن بطور کامل مدیریت شد، مشارکت شهروندان را بسيار تاثيرگذار دانست و گفت: طي سال‌هاي اخير، اقدامات گسترده‌اي در خصوص بهسازي و نوسازي شبکه‌ها و به‌ويژه اقدامات مورد نياز در حوزه‌هاي اجراي الزامات فني پدافند غيرعامل نظير افزايش قابليت مانور روي شبکه، رينگ کردن شبکه و غيره اجرايي شد که امروز اثربخشي آنها را شاهد هستيم.

زراعت پیشه توضیح داد: در گذشته امکان رینگ کردن شبکه هنگام بروز حوادث غیرمترقبه، به شکل محدود امکان پذیر بود و معمولا محدوده مراکز حساس را در بر می‌گرفت، اما طی سال‌های اخیر و به‌رغم مشکلات و محدوديت‌هايي که تحريم‌هاي ظالمانه ايجاد کرده است، با بهره گيري از توان تخصصي مهندسان كارآمد و تقويت زيرساخت‌ها، امكان انجام مانورهاي تخصصي براي صنعت برق فراهم شده است.

او گفت: اقداماتی نظیر توسعه مناسب شبکه‌های برق، رینگ شبکه‌ها، بهسازی و نوسازی شبکه‌ها و اتوماسیون شبکه که با دوراندیشی مسئولان صنعت برق و بهره گیری از توان تخصصی نیروهای کارشناس این صنعت در محدوده شرکت توزیع نيروي برق شيراز طي چندين سال اخير اجرايي شده، امکاني را فراهم کرده است که در زمان وقوع حوادث پيش بيني نشده، شاهد کمترين ميزان تبعات باشيم.

  • خبرنگار:سیدباقر احمدی
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ دبیر خبر