کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
برق
1399/04/10 11:41
در سال جاری؛

1000 کیلومتر شبکه کابلی در هرمزگان احداث می‌شود

سرپرست شرکت توزیع نیروی برق استان هرمزگان گفت: امسال یک‌هزار کیلومتر شبکه توزیع برق سیمی به کابل خودنگهدار تبدیل می‌شود.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "علیرضا رنجبر" با بیان اینکه شبکه برق‌رسانی در استان هرمزگان با توجه به شرایط اقلیمی و فرسودگی سریع تاسیسات و شبکه‌ها، لزوم اجرای این طرح را دوچندان ساخته است، افزود: اجرای این طرح در دو بخش توسعه و اصلاح و بهینه سازی انجام می‌شود که در بخش توسعه 400 کیلومتر شبکه در برنامه احداث قرار دارد، در بخش اصلاح و بهینه سازی شبکه نیز 411 کیلومتر شبکه در محدوده شهرها و 110 کیلومتر شبکه در روستاها مورد اصلاح قرار می‌گیرد.
رنجبر اظهار داشت: برای نوسازی تاسیسات برق‌رسانی 7 هزارو 900 پایه فشار ضعیف و حدود 90 دستگاه پست توزیع امسال اصلاح و نوسازی می‌شوند. در بخش روشنایی معابر نیز 5 هزار و200 دستگاه چراغ روشنایی و یک‌هزار پایه روشنایی در معابر و محلات شهرهای استان نصب می‌شود. علاوه بر این در اصلاح و بهینه‌سازی نیز 62 کیلومتر شبکه روشنایی معابر با یک‌هزارو 291 پایه و 5 هزار چراغ اصلاح و نوسازی می‌شود.
وی به مزیت‌های اجرای این طرح اشاره کرد و افزود: کاهش سرقت تجهیزات، رفع نوسان برق، کاهش تلفات انرژی و در نتیجه افزایش رضایت مشترکان از مزایای این طرح است.
وی ادامه داد: امسال 63 کیلومتر شبکه روشنایی معابر در برنامه توسعه و بهینه سازی قرار دارد که با اجرای آن ضریب روشنایی معابر افزایش قابل توجهی می‌یابد.
وی تصریح کرد: با توجه به توسعه شهرها و روستاهای استان، برای افزایش طول عمر شبکه های روشنایی از تکنولوژی های نوین در توسعه و بهینه سازی استفاده می‌شود.
رنجبر همچنین از هدفگذاری برای واگذاری 20 هزار انشعاب جدید در سال جاری خبر داد و افزود: با ایجاد زیرساخت‌های لازم، این امکان وجود دارد که متقاضیان در کوتاه‌ترین زمان انشعاب خود را دریافت نمایند.
  • خبرنگار:سیدیعقوب حسینی
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ دبیر خبر