کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
آب
1399/04/09 14:42
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای خراسان رضوی در تایباد:

مدیریت آب باید مشارکتی باشد

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای خراسان رضوی در سفر یک روزه به شهرستان تربت جام و تایباد به همراه معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت، مدیر اداره منابع آب تربت جام، نماینده مردم شهرستان‌های تربت جام و تایباد در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مسئولین شهرستان از سد شهید دهقان باخرز و بند خاکی ریزه تایباد بازدید کرد.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "محمد علایی" سپس در فرمانداری باخرز و با حضور در جلسه شورای حفاظت آب با تاکید بر مدیریت مشارکتی آب و با اشاره به دغدغه همیشگی خود از آب شرب به عنوان خط قرمز نام برد و گفت: مدیریت آب باید مشارکتی باشد و این همان چیزی است که پدران ما طی هزاران سال انجام داده و آب را مدیریت کرده اند و باید برنامه ای برای مدیریت مشارکتی تدوین شود.
وی با اشاره به اهمیت آب و تاکید دین اسلام بر اندازه مصرف کردن آن گفت: مشکلات ما از زمانی آغاز شد که در روند طبیعی آن مداخله کرده‌ایم و باید به اندازه از منابع آب برداشت کنیم و اجازه ندهیم با آب شرب کشاورزی شود. در همین راستا نگذاریم چاه غیرمجاز جدیدی حفر شود و اولویت انسداد با چاه های تک نفره و چاه هایی است که در حریم قنوات و چاه های آب شرب حفر شده اند.
​علایی با بیان این که 50 درصد شکایات مردم از ما کم شده گفت: بایدبا مدیریت آب و تدوین برنامه ای برای مدیریت مشارکتی در نهایت شهرستان برای آیندگان بیمه شود.
  • خبرنگار:سمانه کفاش زاده
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ دبیر خبر