کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
برق
1399/04/09 11:35
مدیر برق شهرستان چرام خبر داد:

افزایش 16 درصدی مصرف برق در چُرام کهگیلویه و بویراحمد

مدیر برق شهرستان چرام در استان کهگیلویه و بویراحمد از افزایش 16 درصدی مصرف برق این شهرستان در ساعات اوج بار نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر داد و از مشترکان برق در این شهرستان خواست برای جلوگیری از خاموشی‌های احتمالی، نوسانات و ناپداری شبکه‌های برق، از مصرف بی‌رویه در ساعات اوج بار خودداری کنند.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "سیدمحمد برزین زاده" با اعلام این مطلب گفت: میزان مصرف برق در ساعات اوج بار در شهرستان چرام به حدود 24 مگاوات رسیده که نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد چهار مگاواتی معادل 16 درصد افزایش مصرف را نشان می‌دهد.
 
وی تعداد مشترکان برق در این شهرستان را حدود 12 هزار مشترک عنوان و اظهار داشت: روند کنونی مصرف برق در شهرستان چرام استان کهگیلویه و بویراحمد برای ما نگران کننده است.

نصب 190 دستگاه کنتور فهام با هدف مدیریت مصرف  
مدیر برق شهرستان چرام در استان کهگیلویه و بویراحمد از کاهش ساعات اداری دستگاه‌های اجرایی و شرکت‌های خدمات‌رسان با هدف مدیریت مصرف برق خبر داد و گفت: کاهش یک ساعت کار اداری، نصب 190 دستگاه کنتور فهام کنترل از راه دور با هدف مدیریت مصرف و اعمال خاموشی‌های با برنامه در ساعات اوج مصرف از اقدامات صورت گرفته حوزه مدیریت مصرف برق ناحیه شهرستان چرام است.
 
وی با بیان اینکه شهرستان چرام از شهرستان‌های ششگانه گرمسیری در استان کهگیلویه و بویراحمد با گرمای زودرس روبه‌رو شده است، خاطرنشان کرد: تمامی کنتورهای فهام نصب شده تعرفه‌های کشاورزی، صنعتی، عمومی و تجاری در این شهرستان به‌مدت چهار ساعت از ساعت 12 تا 16 هر روز به‌طور خودکار قطع و وصل می‌شود.

شهرستان چرام در فاصله 200 کیلومتری یاسوج مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد واقع شده که گرمای هوا از خردادماه تا مهرماه هر سال به بیش از 45 درجه می‌رسد.
  • خبرنگار:ضرغام علی‌بازی
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ دبیر خبر