کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
برق
1399/04/09 11:51
مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای خوزستان خبر داد:

برنامه‌ریزی برای عبور بدون خاموشی از تابستان در خوزستان

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای خوزستان با بیان اینکه شبکه برق تحت نظارت این شرکت ظرفیت عبور از تابستان جاری را دارد، گفت: اقدامات لازم برای عبور بدون خاموشی از تابستان 99 انجام شده و تاکنون مشکلی در این زمینه وجود نداشته است.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "محمود دشت بزرگ" اظهار کرد: بعد از عبور موفقیت آمیز از تابستان 98 که مشترکان با رعایت الگوی مصرف برق نقش بسزایی در آن داشته‌اند، رفع اشکال از شبکه و ظرفیت سازی جدید متناسب با نقاط آسیبی که داشته‌ایم را در دستور قرار داده ایم تا امروز نگرانی بابت ایجاد خاموشی در شبکه نباشد.
وی تصریح کرد: بر همین اساس از مهرماه سال گذشته تاکنون یک‌هزار و 512 مگاولت آمپر به ظرفیت شبکه تحت نظارت این شرکت در بخش پست‌های انتقال و فوق توزیع و 159 کیلومتر مدار خط نیز در سال 98 به بخش خطوط اضافه شده است.
مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای خوزستان افزود: در چهار ماه از سال حداکثر بار شبکه برق خوزستان (خرداد تا شهریور) بالای هفت هزار و 600 مگاوات می‌رود که رقم قابل توجهی بوده و ممکن است این حجم از بار و گرمای شدید باعث آسیب به تجهیزات و خاموشی‌های کوتاه مدت در شبکه شود که با آمادگی نیروهای عملیاتی در کمترین زمان ممکن برطرف می‌شود.
دشت بزرگ با بیان اینکه پیک سال جاری در خردادماه با مصرف هفت هزار و 896 مگاوات بوده است، بیان کرد: با اقدامات مدیریت مصرفی تاکنون از پیک مصرف سال 98 که هشت هزار و 83 مگاوات بوده عبور نکرده ایم و مشترکان همکاری خوبی در مصرف برق در ساعت‌های اوج بار داشته‌اند.
مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای خوزستان با اشاره به بیماری کرونا و تاثیر آن در پروژه های این شرکت، گفت: خدمات رسانی در دو استان خوزستان و کهگیلویه و بویراحمد مخاطرات و سختی‌های خاص خودش را داشت و امروزه نیز بیماری کرونا به آن افزوده شده و روند بهره‌برداری از پروژه‌ها را با کندی رو به رو کرده است، ولی تمام تلاش مجموعه برق بر این است تا خللی در امر برق‌رسانی ایجاد نشود و شهروندان از برق پایداری برخوردار باشند.
  • خبرنگار:حسن دهقاني
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ دبیر خبر