کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
برق
1399/04/09 08:15
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان قزوین:

صرفه‌جویی 10 درصدی در مصرف برق از بروز خاموشی در تابستان جلوگیری می‌کند

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان قزوین گفت: در صورت همکاری و صرفه‌جویی 10 درصدی مشترکان در ساعات اوج مصرف، از بروز خاموشی در فصل گرما و تابستان سال جاری جلوگیری می‌کند.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "سعید بهادیوند چگینی" در نشست مشترک مدیران صنعت آب و برق استان قزوین با خبرنگاران و رسانه‌های گروهی که به مناسبت هفته صرفه جویی و مدیریت مصرف در شرکت توزیع برق استان قزوین برگزار شد، اظهار داشت: سهمیه برق استان در هفته اول تیرماه جاری 775 مگاوات است، در حالی‌که پیک مصرف برق از 823 مگاوات عبور کرده و نيازمند همکاری و صرفه‌جويی مشترکان هستيم.
مدیرعامل در خصوص مشکلات، تلفات و هدررفت انرژی در شبکه گفت: تلفات شبکه برق در کشور به طور میانگین ۱۰ تا ۱۶ درصد و در استان قزوین حدود 5.7 درصد است که از این نظر موقعیت خوبی داریم.  
وی بیان کرد: ما قول داده ايم که در تابستان سال جاری قطعی برق در استان نداشته باشيم، اما لازم است در اين رابطه همکاری لازم  در ساعات ۱۳ تا ۱۷ به عنوان پیک مصرف، مانند خاموش کردن لامپ‌های اضافی، استفاده از کولر گازی با درجه 24 و قرار دادن کولر آبی روی دور کند، استفاده نکردن از لوازم خانگی پر مصرف مانند لباسشویی، اتو برقی، سشوار و جارو برقی و غیره از سوی مشترکان انجام پذیرد تا از بروز خاموشی جلوگیری شود.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان قزوین اضافه کرد: در حوزه کشاورزی تفاهم‌نامه‌هایی با مشترکان کشاورزی منعقد شده است، چنانچه کشاورزان در پیک بار از ساعت 13 تا 17 عصر، پمپ‌های خود را خاموش کنند مشمول استفاده از برق رایگان در بقیه ساعات شبانه روز می‌شوند و اگر مدیران صنایع هم روزهای تعطیل کاری خود را از روز جمعه به روزهای دیگرهفته موکول کنند و تعطیلات تابستانی آنها در ماه‌های تیر و مرداد  قرار گیرد، مشمول تخفیف در بهای برق مصرفی خود خواهند شد.
بهادیوند چگینی با اشاره به ظرفیت تولید انرژی تجدیدپذیر در استان  قزوین گفت: با وجود تونل بزرگ بادی در تاکستان، ظرفیت 2500 مگاواتی در استان وجود دارد که می تواند به بهره برداری برسد.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان قزوین تصریح کرد: در سال‌های اخیر توانستیم  بیش از 87 میلیارد تومان از بدهی‌های شرکت را با تلاش مجموعه مدیران و کارکنان برق استان پرداخت کنیم و در حال حاضر و در صورت بازگشت بدهی‌های دولتی، شرکت‌ها و صنایع به برق استان، می‌توانیم کیفیت خدمت رسانی را ارتقا داده و با جدیت تداوم بخشیم.
وی افزود: در حال حاضر تعامل بسیار خوبی با بخش صنعت و سایر دستگاه‌های اجرایی داریم و با درک شرایط موجود نسبت به تقسیط بدهی شرکت‌ها و دستگاه‌های اجرایی اقدام نموده‌ایم، اما متاسفانه برخی صنایع از این شرایط استفاده کرده و از پرداخت مطالبات خودداری می‌کنند.
بهادیوند چگینی گفت: میزان مطالبات شرکت توزیع نیروی برق استان بالغ بر 100 میلیارد تومان است که بیشتر بدهکاران را دستگاه‌های اجرایی و صنایع استان تشکیل می‌دهند و در صورت دریافت نشدن مطالبات در اجرای طرح‌های جدید با مشکلات جدی مواجه خواهیم شد.
  • خبرنگار:رویا پورعلی
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ دبیر خبر