کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
1399/04/08 10:36

بهره‌برداري از طرح فاضلاب شهر تربت‌حيدريه به 52 درصد رسيد

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب تربت‌حیدریه در نشست با خبرنگاران  گفت: بهره‌برداری از طرح فاضلاب در این شهر به 52 درصد رسید.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "صادق یوسفی" در همین رابطه از واگذاری 29 هزار انشعاب فاضلاب در تربت حیدریه خبر داد و گفت: طول خطوط جمع‌آوری 230 کیلومتر و خط انتقال تا تصفیه‌خانه فاضلاب در این طرح 10 کیلومتر است.

به گفته وی، پساب خروجی تصفیه‌خانه فاضلاب که تلاش و هزینه فراوانی برای رفع بو از این واحد به‌عمل آمد توسط آزمایشگاهی مجهز به‌طور دائم کنترل می‌شود.

وی با اشاره به یکپارچه‌سازی شرکت‌های آبفای شهری و روستایی خاطرنشان کرد: آبفای تربت حیدریه به 62 هزار مشترک شهری و 29 هزار و 100 مشترک روستایی در سطح شهرستان خدمات ارایه می‌دهد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب تربت‌حیدریه با بیان اینکه تعداد زیادی از روستاهای این شهر به‌صورت مجتمع آبرسانی می‌شوند، افزود: 18 مجتمع آبرسانی در نقاط روستایی شهرستان آب مورد نیاز روستائیان را تامین می‌کند.

یوسفی، منابع تامین آب در شهر تربت حیدریه را 36 حلقه چاه و 2 چشمه و در روستاها 54 حلقه چاه و ۱۰ چشمه با مجموع توان تولید 910 لیتر برثانیه ذکر کرد و گفت: نیاز آبی شهرستان در پیک مصرف 115 لیتر برثانیه است که برای رفع کسری اقدام به خرید آب می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: از 11 حلقه چاه موجود در دشت آبرود، هفت حلقه چاه به دلیل خشکسالی‌های پی در پی از مدار خارج شده است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب تربت‌حیدریه با بیان اینکه تاکنون بی‌آبی در هیچ روستای شهرستان گزارش نشده است، افزود: با این حال کمبود آب در ساعاتی از شبانه‌روز در 35 روستا قابل مشاهده است.

وی مطالبات شرکت آبفا از مردم و دستگاه‌های دولتی را 45 میلیارد ریال عنوان کرد و از مشترکان خواست برای جلوگیری از اختلال در روند خدمت رسانی، نسبت به پرداخت قبوض خود اقدام کنند.
  • خبرنگار:علیرضا صنعت‌نگار
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ دبیر خبر