کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
برق
1399/04/08 09:01

رویت لحظه‌ای 65 درصد از مصرف برق مشترکان استان مرکزی

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان مرکزی گفت: زیرساخت رویت لحظه‌ای 65 درصد از مصرف برق مشترکان استان ایجاد شده است.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "محمد اله داد" با اشاره به نصب 13 هزار کنتور فهام و امکان رویت پذیری لحظه‌ای مصرف 65 درصد از مشترکان، افزود: مشاهده آنلاین بار پست‌ها و ترانس‌های فوق توزیع، ولتاژ و جریان خروجی فیدرهای فشار متوسط، توان تزریق شده به شبکه توسط مولدهای تولید پراکنده بار مصرفی به تفکیک تعرفه‌ها، مشترکان همکار و انواع گزارشات مدیریتی مصرف انرژی امکان پذیر است.
وی ادامه داد: این سامانه با توجه به محدودیت‌های موجود در استفاده حداکثری از ظرفیت تولید برق در کشور، می‌تواند به عنوان زیرساخت موثری در اعمال به موقع و اثربخش راهکارهای مدیریت و کاهش مصرف، به منظور پیشگیری از بروز خاموشی‌های اجباری ناشی از مدیریت اضطراری بار مورد استفاده قرار گیرد.
 اله داد، تعمير شبکه  فشار ضعيف و متوسط هوايي و زميني به طول 691 كيلومتر، تعمیر 832 پست هوایی و زمینی و تعمیر 67 هزار و 608 پایه چراغ روشنایی معابر با اعتبار 350 میلیارد ريال را از جمله اقدامات انجام شده جهت گذر از پیک تابستان 99 عنوان کرد.
وی  با بیان اینکه طی سال گذشته جهت افزایش قدرت مانور و توسعه فیدر با هدف  گذر از پیک تابستان 99 با هزینه‌ای بالغ بر 59 میلیارد ریال، 11 دستگاه فیدر فشار متوسط، 20 کیلومتر شبکه فشار متوسط هوایی و زمینی  احداث و 26 دستگاه سکسیونر موتوردار با قابلیت اتوماسیون نیز نصب شده است.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان مرکزی با اشاره به اینکه برای عبور از پیک تابستان 99 طی سال گذشته 450 کیلومتر شبکه فشار ضعیف با سیم مسی به کابل خودنگهدار تبدیل شده است، افزود: افزايش قابليت اطمينان در مقابل شرايط جوي و اتفاقات ناشي از برخورد اشياي خارجي، رفع ضعف ولتاژ مشترکان، جمع‌آوري برق‌هاي غيرمجاز و جلوگيري از سرقت انرژي، توجه به مسایل زیست‌محیطی با حذف شاخه‌زنی درختان در تماس با شبکه و کاهش تلفات از جمله مزایای کابل خودنگهدار است.
اله داد بیان کرد: در راستای مدیریت مصرف، کاهش بار و تلفات و بهبود مبلمان شهری 2500 دستگاه چراغ روشنایی معابرLED در سطح استان طی سال 98 نصب شده است.
وی با بیان اینکه کشاورزانی که در ساعت اوج مصرف برق، چاه‌های کشاورزی خود را خاموش کنند می‌توانند در ۲۰ ساعت بعدی از برق رایگان استفاده کنند، افزود: در سال گذشته با همکاری 1027 مشترک کشاورزی 16.7 مگاوات در مصرف برق صرفه‌جویی  در استان مرکزی صورت گرفته است و پاداشی به مبلغ 5 میلیارد و 100 میلیون ریال در صورتحساب برق آنان لحاظ شده است.
وی با اشاره به اینکه 349 مشترک صنعتی همکار به میزان 97 مگاوات در کاهش مصرف با شرکت توزیع  برق نیز مشارکت داشتند افزود: 44 میلیارد و 700 میلیون ریال پاداش از طریق بخشودگی صورتحساب برق به آنها پرداخت شد.
اله داد بیان کرد: 157 مشترکان اداری و سایر مصارف برنامه‌ریزی شده با پاداشی به مبلغ یک میلیارد و 20 میلیون ریال در طرح‌های پیک‌سایی شرکت توزیع برق در سال 98 شرکت کردند.
  • خبرنگار:مریم آجرلی
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ دبیر خبر