کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
فرهنگی
1399/04/08 08:51
نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان شرقی:

برنامه‌ریزی بدون توجه به اجرا نتیجه‌بخش نخواهد بود/ عملکرد وزارت نیرو در سال گذشته و سه ماهه سال 99 چشمگیر است

نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان شرقی در دیدار با مدیران عامل صنعت آب و برق استان آذربایجان شرقی گفت: برنامه‌ریزی صرف بدون توجه به اجرا، نتیجه بخش نخواهد بود.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمدعلی آل‌هاشم در این دیدار که به مناسبت هفته مدیریت مصرف آب و برق انجام شد، با بیان مطلب فوق افزود: تامین برق مطمئن، افزایش ظرفیت نیروگاه‌ها، دسترسی به برق، توسعه ظرفیت تولید انرژی های تجدیدپذیر و... از جمله فعالیت‌های چشمگیر وزارت نیرو در حوزه برق است.
وی همچنین به اقدامات شاخص در حوزه آب پرداخت و افزود: آبرسانی به روستاها، احداث سدها و شبکه‌های آبیاری و زهکشی، حفاظت از منابع آب‌های زیرزمینی و ... نیز از جمله اقدامات قابل توجه وزارت نیروست.
وی تصریح کرد: برنامه‌های صنعت آب و برق می‌بایست با سیاست‌های اقتصاد مقاومتی همسو و همخوان باشد و مسائلی همچون عدالت محوری، مردمی بودن، دانش محوری، درون گرایی و برون گرایی در این سیاست‌ها لحاظ شود.
امام جمعه تبریز با اشاره به اینکه بخشی از مصرف بی‌رویه آب و برق به شرایط روحی و ذهنی جامعه برمی‌گردد، تاکید کرد: ما باید راهکارهای علمی و عملی در حوزه مدیریت مصرف آب و برق برای شرایط فعلی و پساکرونا داشته باشیم و هدف ما باید تغییر سبک زندگی مردم در حوزه مصرف باشد.
وی تنظیم کولرها در دمای آسایش، استفاده از شیرهای هوشمند آب را برخی از روش‌های موثر در مدیریت مصرف عنوان کرد و افزود: مشکلات اصلی این حوزه با ورود به فصل تابستان و استفاده از وسایل سرمایشی پرمصرف و افزایش مصرف آب و برق اتفاق می‌افتد که از مردم عزیز استان می‌خواهیم همچون گذشته نهایت همراهی را با صنعت آب و برق داشته باشند.

عملکرد چشمگیر وزارت نیرو در سال گذشته و سه ماهه سال 99
نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز در این دیدار، عملکرد وزارت نیرو را در سال گذشته و سه ماهه اول سال 99 در حوزه‌های مختلف و ارتباط مستمر با ائمه جمعه بسیار چشمگیر و قابل تقدیر ارزیابی کرد.
وی، تامین آب و برق پایدار، توسعه ظرفیت انرژی‌های تجدیدپذیر، تک رقمی شدن تلفات برق در سال گذشته، تامین یک چهارم نیاز برق کشور بدون تکیه بر سوخت‌های فسیلی، فعالیت‌های برون مرزی وزارت نیرو در حوزه برق، توسعه نیروگاه‌ها، کاهش هدررفت آب، احداث شبکه‌های آبیاری و زهکشی در اقصی نقاط کشور، استفاده از پساب در صنایع و بخش کشاورزی و تشکیل کارگروه ملی سازگاری با کم آبی را از مصادیق فعالیت‌های ویژه وزارت نیرو برشمرد.
وی همچنین با اشاره به هفته صرفه جویی در مصرف آب و برق چالش های وزارت نیرو را در حوزه های مختلف اعلام و تاکید کرد: ما امید زیادی داریم که این مشکلات حل و فصل شود.
نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان شرقی در بخش دیگری از اظهاراتش ضرورت مدیریت مصرف آب و برق و تغییر سبک مصرف به ویژه در شرایط کرونایی را مورد تاکید قرار داد و گفت: استفاده از وسایل کاهنده مصرف آب و مدیریت دمای وسایل سرمایشی در فصل تابستان و رعایت الگوهای مدیریت مصرف برق توسط مردم دلسوز و همراه می‌تواند در این زمینه موثر باشد.
گفتنی است، در این دیدار مدیران عامل صنعت آب و برق استان گزارشی از وضعیت تولید و مصرف آب و برق در کشور و استان ارائه داده و از امام جمعه تبریز درخواست کردند تا با رهنمودهای خود مردم را به مدیریت مصرف تشویق و ترغیب کند.
  • خبرنگار:حمید ثریانی/ دبیر خبر
  • منتشر کننده:امیر جعفری آزاد/ سردبیر