کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
آب و فاضلاب
1399/04/07 14:09
به منظور اجرای تاسیسات فاضلاب منطقه ۲۲ تهران صورت گرفت؛

امضای تفاهم‌نامه همکاری میان شرکت فاضلاب تهران و شهرداری منطقه ۲۲

تفاهم‌نامه همکاری به منظور طراحی، تامین مالی، اجرا و بهره برداری بخشی از تاسیسات فاضلاب منطقه ۲۲ شهر تهران و استفاده از پساب بین شرکت فاضلاب تهران و شهرداری منطقه ۲۲ منعقد شد.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، این تفاهم‌نامه امروز (۷تیرماه) طی مراسمی در ساختمان شهرداری بین شهردار منطقه ۲۲ و مدیرعامل شرکت فاضلاب تهران امضا و مبادله شد.

"مینا رفعتی" مدیر دفتر تجهیز منابع مالی شرکت فاضلاب تهران در حاشیه مراسم امضای این تفاهم‌نامه گفت: بر اساس مفاد تفاهم‌نامه، مقرر شد تاسیسات فاضلاب محدوده خرگوش‌دره در منطقه ۲۲ شهرداری شامل شبکه جمع‌آوری و انتقال به طول ۴۴ کیلومتر و احداث تصفیه‌خانه فاضلاب توسط شرکت فاضلاب تهران اجرا و بهره‌برداری شود.

به گفته رفعتی بر اساس میزان مشارکت شهرداری در تامین زمین محل تصفیه‌خانه فاضلاب، صدور مجوزهای حفاری و ایجاد تصفیه‌خانه، سالانه ۱۰ میلیون متر‌مکعب پساب به مدت ۲۵ سال به صورت رایگان و برای آبیاری فضای سبز منطقه در اختیار شهرداری قرار داده می‌شود.

بر اساس طرح فاضلاب تهران، چهار تصفیه‌خانه فاضلاب شهری در منطقه ۲۲ تهران با جمعیت زیر پوشش ۷۱۰ هزار نفر احداث خواهد شد که با توجه به این تفاهم‌نامه عملیات اجرایی تاسیسات تصفیه‌خانه فاضلاب خرگوش‌دره به عنوان یکی از این تصفیه‌خانه‌ها با جمعیت زیر پوشش ۱۵۰ هزار نفر در زمینی به مساحت پنج هکتار با ظرفیت تصفیه فاضلاب به حجم ۱۲ میلیون مترمکعب به‌زودی آغاز خواهد شد.

  • خبرنگار:رویا مرادی زاده
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ دبیر خبر