کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
آب و فاضلاب
1399/04/02 09:11

آب پایدار برای جمعیت روستایی 4 هزار نفری در خراسان شمالی تامین شد

پروژه ارتقای کمی و کیفی آب شرب روستای باغچق و روستای جمی در شهرستان بجنورد طی مراسمی با حضور مسئولان محلی به بهره‌برداری رسید.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "غلامحسین ساقی"، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان خراسان شمالی در این مراسم گفت: به منظور ارتقای کیفیت آب شرب روستای باغچق، لوله گذاری از محل مخزن گلستان شهر انجام شد و در حال حاضر این روستا از نعمت آب شرب با کمیت و کیفیت مطلوب در طول شبانه روز بهره‌مند شده است.
وی با اشاره به اینکه روستای باغچق جمعیتی بالغ بر ۲هزار نفر دارد، گفت: در سال‌های گذشته آب شرب این روستای از محل یک حلقه چاه مستقر در روستای محمد علی پهلوان تامین می‌شد که با توجه به تامین آب شرب سه روستای محمد علی پهلوان، کلاته آذرسا و باغچق از چاه مذکور و کاهش دبی آن در تابستان با افت فشار و قطع آب روبرو می‌شدند.
ساقی افزود: یکی از مزایای یکپارچه‌سازی وظایف و مسئولیت‌های آبفای شهری و روستایی، امکان ارائه خدمات آبفا به روستاهای اطراف شهر است که با توجه به نزدیکی روستای باغچق به مخزن گلستان شهر انتقال آب از مخزن گلستان شهر بجنورد به ایستگاه پمپاژ این روستا انجام شد.
وی اظهار داشت: عملیات اجرایی این پروژه در خرداد ماه سال جاری آغاز و با حدود ۹۵۰ متر لوله گذاری به اتمام رسید و امیدواریم در آینده نه‌چندان دور و پس از تأمین اعتبار لازم و اتمام پروژه رینگ شمالی آب شرب تمامی روستاهای مسیر تماماً از سد شیرین دره تامین گردد، تا شاهد تحقق توزیع_عادلانه آب در سطح روستاها و شهر بجنورد باشیم.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان خراسان شمالی در خصوص پروژه تأمین آب پایدار برای روستای جمی اظهار داشت: جهت رفع کمبود آب شرب در روستای هزار و ۷۰۰ نفری جمی نیز، یک دهنه چشمه بهسازی شد و دبی آن به ۲.۵ لیتر بر ثانیه افزایش یافت که این عملیات جهادی با همت همکاران امور آبفای شهرستان بجنورد و بلافاصله پس از یکپارچه‌سازی در دستور کار قرار گرفت و مشکل بزرگ بی‌آبی و کم آبی این روستا که سالیان متمادی جزو دغدغه‌های روستاییان ساکن در جمی بود، رفع شد.
  • خبرنگار:احمد حصاری
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ دبیر خبر