کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
برق
1399/03/21 11:31

تداوم تشویق مشترکان آذربایجان‌غربی برای کاهش مصرف برق

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان‌غربی با اشاره به تشویق مشترکان برای کاهش مصرف گفت: اگر مشترکان تنها ۱۰ درصد از مصرف خود را کاهش دهند، ۲۰ درصد از هزینه بهای برق مصرفی در قبوض آنها کاهش می‌یابد.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "اکبر حسن‌بکلو" با تاکید بر لزوم مدیریت مصرف در پیک بار تابستان امسال گفت: در تابستان سال جاری، با همکاری مشترکان تمامی حوزه‌ها از جمله بخش اداری، برق پایدار و مطمئن در استان تامین خواهد شد.
وی با اشاره به اهمیت همکاری تمامی دستگاه‌های اداری استان جهت عبور از پیک بار برق تابستان سال جاری عنوان کرد: دستگاه‌های اداری سهم قابل توجهی در مدیریت مصرف برق تابستان دارند و با انجام راهكارهای ساده‌ می‌توانند مصرف برق در دستگاه‌های اداری را مدیریت نمایند، لذا همكاری تمامی ادارات استان جهت عبور از پیک بار تابستان ضروری است.
حسن بکلو افزود: در حال حاضر تعداد قابل توجهی مولدهای اضطراری از جمله دیزل ژنراتور و یا سیستم‌های برق اضطراری در کشور وجود دارد. از آنجا که فقط ساعات و روزهای کمی از کل سال، میزان مصرف برق کشور از ظرفیت نصب شده نیروگاهی بیشتر می‌شود، بنابراین سازمان‌هایی که از این مولدها در اختیار دارند می‌توانند با تأمین برق خود در ساعات اوج مصرف علاوه بر همراهی با شرکت توزیع نیروی برق، پاداش همراهی هم دریافت کنند.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان غربی در خاتمه اظهار کرد: از مردم فهیم و همیشه همراه استان انتظار می‌رود با هر اقدامی که باعث مصرف اصولی در مصرف برق می‌شود، حتی تنها با خاموش كردن كليد يک لامپ غيرضروری و راهکارهای ساده دیگر صنعت برق کشور را یاری کنند.
  • خبرنگار:کبری جوادی
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ دبیر خبر