کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
برق
1399/03/17 13:10

مركز تخصصي پايش بار و انرژي برق استان زنجان آغاز به‌كار كرد

در راستاي ارتقای شاخص هوشمندسازي لوازم اندازه گيري و تحليل ميزان فروش و مصرف برق استان زنجان، مركز تخصصي پايش بار و انرژي در ساختمان ديسپاچينگ توزيع برق این استان راه‌اندازي شد.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، در آستانه ورود به فصل پيك بار برق تابستان 99 و افزايش قابل توجه مصرف برق، مركز تحليل داده‌هاي بار و انرژي استان با بهره‌گيري از آخرين فناوري‌هاي روز و با هدف رصد و پايش آخرين وضعيت كنتورهاي هوشمند به‌صورت آنلاين در طول سال استقرار يافت.
"علیرضا عليزاده" مديرعامل شركت توزيع نيروي برق استان زنجان با بيان اين مطلب، بر تاثير مطلوب استقرار اين سامانه تخصصي در اجراي دقيق برنامه‌هاي پاسخگويي بار در فصل پيك بار مصرف برق سال بر اساس تفاهم‌نامه‌هاي منعقد شده تاكيد كرد و گفت: پايش و مانيتورينگ رفتار مصرف مشتركان به‌ويژه مشتركان سنگين در طول سال در ساعات اوج مصرف برق و ارسال سيگنال‌هاي الگوي مصرف صحيح به مشتركان ياد شده از قابليت‌هاي سامانه پايش بار است.
اين فناوري ضمن اندازه گيري لحظه‌اي ميزان تحويل و فروش انرژي و استخراج ي برق مي‌تواند مصارف برق اكثر ادارات و ارگان‌هاي استان را به‌صورت آنلاين رصد كرده و در صورت وقوع فاصله قابل توجه از الگوي مصرف برق، مسئولان ادارات ذي‌ربط را در جريان امر قرار دهد.
گفتني است در كنار امكانات ذكر شده، با مقايسه و تحليل انرژي مصرفي فعلي با مدت مشابه سال قبل و كنترل آلارم‌هاي كنتورهاي هوشمند، ضمن پايش مصرف انرژي برق مي‌توان برنامه مدوني در كاهش پيك بار تابستان براي سال‌هاي آتي و پيش رو تدوين كرد.
  • خبرنگار:علی زرگری
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ دبیر خبر