کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
برق
1399/03/17 12:35

20 ساعت برق رایگان؛ پاداش کشاورزان کم مصرف کهگیلویه و بویراحمد

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کهگیلویه و بویراحمد، از مشترکان تعرفه کشاورزی در این استان خواست با قطع یا خاموشی چهارساعته پُمپ‌های کشاورزی در زمان اوج مصرف (پیک بار)، از 20 ساعت برق رایگان بهره‌مند شوند.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "داود راهزادی" با بیان این مطلب گفت: بر اساس تصمیم وزارت نیرو و شرکت توانیر، کشاورزانی که با شرکت‌های توزیع نیروی برق در استان‌ها قرارداد همکاری مصرف برق در دوران پیک بار منعقد کنند می‌توانند از 20 ساعت برق رایگان برخوردار شوند.
 
وی تعداد کشاورزانی که با شرکت توزیع نیروی برق استان کهگیلویه و بویراحمد در این ارتباط قرارداد منعقد کرده‌اند را حدود 2 هزار مشترک عنوان و اظهار داشت: بر اساس قرارداد، برق مصرفی موردنیاز این کشاورزان در زمان ساعات پیک بار به مدت چهار ساعت قطع خواهد شد.
 
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کهگیلویه و بویراحمد افزود: کشاورزان بعد از پایان ساعات پیک بار می‌توانند 20 ساعت برق رایگان مصرف کرده و البته از سویی به آنان پاداش بهای انرژی و دیماند هم پرداخت می‌شود.
 
پرداخت 200 میلیون پاداش برای کشاورزان کم مصرف برق در استان 
راهزادی با اشاره به برخی از این تشویقی‌ها، خاطرنشان کرد: در سال گذشته بیش از 200 میلیون تومان در این ارتباط بهای برق مصرفی مشترکان تعرفه‌های کشاورزی بخشیده شد.
 
وی گفت: ساعات اوج مصرف برق در استان کهگیلویه و بویراحمد از ساعت 12 تا 16 و 20 تا 23 شب رخ می‌دهد که می‌طلبد مشترکان تعرفه کشاورزی در این ساعات به‌منظور جلوگیری از خاموشی‌ها و پایداری شبکه‌های برق از مصرف برق خودداری کنند.
 
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کهگیلویه و بویراحمد، میزان مصرف برق تعرفه‌های کشاورزی را در این استان تا پایان سال گذشته 156 هزار و 512 مگاوات ساعت عنوان کرد و افزود:‌ سه هزار و پنج تعرفه کشاورزی در این استان فعال است.
 
راهزادی از اطلاع‌رسانی مستمر معاونت مشترکان این شرکت به مشترکان تعرفه کشاورزی برای قطع برق آنان در زمان "پیک بار" هم خبر داد و اظهار داشت: مشترکان تعرفه کشاورزی که با این شرکت قرارداد منعقد نموده و شماره تلفن‌های آنان تغییر نکرده باشد، می‌توانند از ساعات زمان قطع "پُمپ‌های برق" مطلع شوند.

263 هزار مشترک برق در استان کهگیلویه و بویراحمد وجود دارد که سه هزار و پنج مشترک آن را تعرفه‌های کشاورزی شامل می‌شود.
  • خبرنگار:ضرغام علی‌بازی
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ دبیر خبر