کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
1399/03/12 11:03

تعویض 175 کیلومتر شبکه‌های سیمی به کابلی در کهگیلویه و بویراحمد

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کهگیلویه و بویراحمد از تعویض 175 کیلومتر شبکه های سیمی به کابلی در مناطق مختلف این استان خبرداد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو(پاون)،" داود راهزادی " با تایید این مطلب گفت: براساس برنامه های زمان بندی شده و برای جلوگیری از هدرروی انرژی، بنا داریم تا پایان شهریورماه جاری 175 کیلومتر شبکه های برق سیمی را به کابلی تعویض کنیم.
وی اعتبار پیش بینی شده برای اجرای این پروژه را حدود 19 میلیارد تومان عنوان و اظهارداشت: اجرای این پروژه مهم در قالب 24 عنوان پروژه انجام می گیرد. 
راهزادی با اشاره به برخی از عناوین پروژه تعویض سیم به کابل در شبکه های برق استان کهگیلویه و بویراحمد، خاطرنشان کرد: در شهرستان کهگیلویه شش عنوان، گچساران پنج عنوان، بویراحمد پنج عنوان، دنا 2 عنوان، باشت 2 عنوان، بهمئی 2 عنوان، چرام یک عنوان و لنده هم یک عنوان پروژه در این ارتباط اجرایی می شود.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کهگیلویه و بویراحمد افزود: حدود 95 کیلومتر از شبکه هایی که باید از سیمی به کابلی تعویض شوند تاکنون انجام گرفته است.
راهزادی، محل اجرای بیشتر این عناوین پروژه تعویض شبکه های سیمی برق به کابلی را مربوط به روستاهای این استان ذکر و یادآورشد: برای اجرای این پروژه از کابل های 35 ، 50 ، 70 و 95 استفاده خواهد شد.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کهگیلویه و بویراحمد، کاهش سرقت شبکه های سیمی، پایدار شدن برق و جلوگیری از هدرروی انرژی را از مهمترین مزایای اجرای پروژه تعویض شبکه های برق سیمی  به کابلی برشمرد.
راهزادی، طول شبکه های فشار ضعیف و متوسط در استان کهگیلویه و بویراحمد را بیش از 10 هزار کیلومتر عنوان و خاطرنشان کرد: کوهستانی ، سخت گذری و پراکندگی روستاها از مهمترین مشکلات در برقرسانی به مشترکین برق در این استان است.
وی گفت: البته در چندساله اخیر، مهاجرت های بی رویه به کلان شهرها بویژه شهر یاسوج کار خدمات رسانی را بدلیل فراهم نبودن برخی زیرساخت های دیگر با مشکلات ایجاد نموده است.
به گزارش پاون، بیش از 270 هزار مشترک برق در استان کهگیلویه و بویراحمد وجود دارد.

  • خبرنگار:ضرغام علی‌بازی
  • منتشر کننده:امیر جعفری آزاد/ سردبیر