کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
برق
1399/03/04 21:02
مدیرعامل شرکت مدیریت تولید برق آذربایجان‌شرقی:

سانحه آتش‌سوزی در نیروگاه تبریز تلفات جانی و مصدوم نداشته است/ بررسی‌های لازم در دست اقدام‌ است

مدیرعامل شرکت مدیریت تولید برق آذربایجان شرقی درباره سانحه آتش سوزی عصر امروز در نیروگاه تبریز گفت: دلیل آتش سوزی اتصال کوتاه در یکی از کلیدهای کلیدخانه نیروگاه تبریز بوده است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، ناصر معینی افزود: ساعت ۶:۳۰ عصر این حریق ایجاد شد که با حضور به موقع پرسنل آتش نشانی نیروگاه، پتروشیمی، پالایشگاه، شهر تبریز و خسرو شهر، حریق در ساعت ۸:۳۰ شب مهار شد.
معینی با بیان اینکه وقوع این حوادث در نیروگاه ها طبیعی است، خاطرنشان کرد: بررسی های لازم در دست اقدام است.
وی تصریح کرد: خوشبختانه این سانحه تلفات جانی و مصدوم نداشت و تنها دو نفر از همکاران آتش نشانی براثر دود دچار مشکلات تنفسی شدند که در محل سانحه درمان و بهبود یافتند.
مدیرعامل شرکت مدیریت تولید برق آذربایجان شرقی ضمن قدردانی از حضور به موقع و تلاشهای پرسنل آتش نشانی شهرستان تبریز، تاکید کرد: سعی داریم تا فردا یکی از واحدهای آسیب دیده نیروگاه را به مدار تولید بازگردانیم و واحد دوم نیز تا ۲۴ ساعت دیگر بعد از تعویض کلید آتش گرفته به مدار تولید برق کشور بازخواهد گشت.
گفتنی است نیروگاه تبریز یکی از نیروگاه های مهم کشور واقع در شمال غرب کشور است که با دو واحد بخاری هر یک به ظرفیت ۳۵۰ مگاوات نقش مهمی در تامین برق منطقه ایفا می کند.
  • خبرنگار:بهرام سرمست
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ دبیر خبر