کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
آب
1399/03/03 11:57

17 هکتار از تصرفات بستر کال روستای شهرستان زاوه بازگشایی شد

مدیر امور منابع آب شهرستان تربت حیدریه از بازگشایی 17هکتار از تصرفات بستر کال روستای شهرستان زاوه خبر داد و گفت: از ابتدای اردیبهشت ماه سال جاری تاکنون 17هکتار از تصرفات بستر کال ساق شهرستان زاوه با حکم قضایی بازگشایی و رفع تصرف شد.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، مهدی طلعتی با اعلام این خبر افزود: 40 مورد از تصرفات در بستر این کال طی 12 روز کاری به وسیله لودر بازگشایی و ادامه کار همچنان ادامه دارد.
​وی تصریح کرد: هر گونه تصرف در بستر کال ها و رودخانه ها جرم محسوب شده و طبق ماده 2 قانون توزیع عادلانه آب بستر انهار طبیعی، کانال های عمومی و رودخانه ها اعم از این که آب دائم یا فصلی داشته باشند و مسیل و مسیر مرداب ها و برکه های طبیعی در اختیار حکومت جمهوری اسلامی ایران است.
طلعتی یادآور شد: آموزش و فرهنگ سازی در خصوص رعایت حریم بستر رودخانه و سیلاب، ساماندهی و لایروبی رودخانه ها با اهداف مهار و کنترل سیلاب مهمترین اقداماتی است که باید به فراخور حال مناطق برای جلوگیری از سیلاب و تخریب های احتمالی مد نظر قرار گیرد.
مدیر امور منابع آب شهرستان تربت حیدریه با اشاره به این که رفع تصرفات و بازگشایی نقش مهمی در کنترل سیلاب ها در بستر رودخانه ها دارد اضافه کرد: امسال خوشبختانه بارش های بهاری سبب افزایش حجم ذخیره سدها و رودخانه ها در این شهرستان شده است اما این امر بدان معنا نیست که افراد نسبت به حقوق قانونی در مصرف بی رویه آب و تجاوز به حریم بستر رودخانه ها تخطی کنند.
  • خبرنگار:سمانه کفاش زاده
  • منتشر کننده:امیر جعفری آزاد/ سردبیر