کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
1399/02/08 12:56
مدیر آب و فاضلاب منطقه اندیمشک عنوان کرد:

آب شهر "چم‌گلک" در خوزستان سالم و بهداشتی است/ توسعه 16 کیلومتری شبکه توزیع آب در این شهر

مدیر آب و فاضلاب منطقه اندیمشک با اشاره به اجرای 16 کیلومتر شبکه گذاری آب در شهر چم‌گلک از توابع شهرستان اندیمشک، گفت: آب شهر چم‌گلک سالم و بهداشتی است و مشکلی در این زمینه وجود ندارد.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "علی‌رضا بنیادی" با اعلام این خبر گفت: توسعه شبکه توزیع آب به میزان 16 کیلومتر و نصب 600 انشعاب روی شبکه توزیع آب از جمله خدمات پیش‌بینی و اجرا شده شرکت آب و فاضلاب استان خوزستان برای تامین رضایت شهروندان شهر چم‌گلک در سال گذشته است.
وی با اشاره به اینکه چاه شماره سوم شهر چم‌گلک نیز در این مدت وارد مدار شده است، استانداردسازی 570 انشعاب را از جمله دیگر خدمات کارکنان آب و فاضلاب منطقه اندیمشک برای تامین رفاه شهروندان شهر چم‌گلک دانست و افزود: آب‌دار نمودن 20 کیلومتر شبکه توزیع کار شده توسط آبفای روستایی از جمله دیگر خدمات ممتاز ارائه شده به مردم چم‌گلک در این مدت است.
مدیر آب و فاضلاب منطقه اندیمشک با اشاره به جمع‌آوری 20 کیلومتر شبکه فلزی قدیمی در شهر چم‌گلک، عنوان کرد: نصب یک دستگاه کلر زن جدید، اورهال نمودن دو دستگاه کلرزن در چاه‌های شماره یک و دو از دیگر خدمات ارائه شده به مردم چم‌گلک در مدت اخیر است.
وی ادامه داد: همچنین در این مدت عملیات توسعه شبکه به طول 1310 متر در خیابان‌های بهار 5، انتهای خیابان ظفر 1، انتهای خیابان ساحلی 5 نبش خیابان دز، اتصال چاه شماره سوم به شبکه آبرسانی در شهر چم‌گلک به اجرا رسیده است.
بنیادی با بیان اینکه تاکنون بیش از 133 مورد تعمیرات شبکه توزیع در معابر مختلف شهری انجام شده است، خاطرنشان کرد: جمع‌آوری تمامی دو انشعابی‌های سمت راست خیابان امام(ره)، رینگ کردن 13 نقطه از شبکه جهت رفع مشکل توزیع و افت فشار آب، اجرای 700 متر خط لوله انتقال 200 جهت انتقال آب چاه شماره 3 به شبکه جدید از دیگر خدمات آب و فاضلاب منطقه اندیمشک به مردم شهر چم‌گلک در مدت یادشده است.
وی با اشاره به پایداری کامل شبکه آب شهر چم‌گلک و عدم قطع آن در یک ماه گذشته، قطع و جمع آوری تمام خطوط شبکه بدون کلر و وصل و رینگ کردن آنها به خطوط کلردار را از جمله طرح‌های اجرا شده حوزه آبرسانی در این شهر عنوان کرد و گفت: عملیات عمرانی توزیع و انتقال آب شهر چم‌گلک ادامه خواهد داشت.
مدیر آب و فاضلاب منطقه اندیمشک با بیان اینکه بررسی سلامت بهداشتی آب شرب در شهر چم‌گلک یک نیاز و ضرورت مهم بوده و مورد تاکید است، تصریح کرد: تاکنون بیش از 30 نوبت نمونه آب در شهر چم‌گلک انجام و با استناد به گزارش‌های کارشناس بهداشت محیط و همچنین آزمایش‌های بهداشتی مراکز شهری و استانی، کلر باقی مانده آب در شهر چم‌گلک صفر بوده و مطابق با استاندارهای اعلام شده، آب این شهر سالم و بهداشتی است.
  • خبرنگار:راشین نجارپور
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ سردبیر