کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
1399/02/06 12:22

نیروگاه خورشیدی 15 کیلوواتی در تبریز راه‌اندازی شد

نیروگاه برق 15 کیلوواتی خورشیدی قابل اتصال به شبکه‌ برق در منطقه‌ شهرک صنعتی آخولا در تبریز راه‌اندازی شد.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "عادل کاظمی" مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تبریز با اعلام این خبر گفت: مجوز بهره‌برداری از این نیروگاه که در راستای حمایت از تولید انرژی‌های پاک صادر شده است، با ظرفیت 15 کیلووات مورد بهره‌برداری قرار گرفت.
وی افزود: نیروگاه مذکور از نوع خورشیدی متصل به شبکه است که به صورت کاربری دو منظوره، نیروگاه-پارکینگ در محوطه‌ یکی از صنایع مستقر در شهرک صنعتی آخولا در حوزه‌ خدماتی شرکت توزیع نیروی برق تبریز احداث و متصل به شبکه شده است.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تبریز افزود: تامین مالی این سرمایه‌گذاری توسط بخش خصوصی و با مبلغی معادل یک میلیارد و 700 میلیون ریال انجام شده و توسط پیمانکاران بومی استان، طراحی و اجرا شده است.
کاظمی اظهار کرد: با احداث این نیروگاه تعداد نیروگاه‌های خورشیدی منصوبه در حوزه‌ جغرافیایی شرکت توزیع نیروی برق تبریز به تعداد 39 مورد و با ظرفیت کلی 518 کیلووات رسید. این تعداد شامل نیروگاه‌های موضوع تامین 20 درصد برق مصرفی ادارات و نهادهای مشمول از طریق انرژی‌های تجدیدپذیر و همچنین نیروگاه‌های دارای قرارداد خرید تضمینی برق مختص مشترکان است.
وی در خصوص تاثیر ایجاد این نیروگاه‌ها اظهار داشت: ایجاد چنین نیروگاه‌هایی علاوه بر ایجاد یک منبع درآمد پایدار برای صاحبان آن، در مواقع پیک بار، یاری‌رسان شبکه برق نیز بوده و ضریب اطمینان شبکه‌ را افزایش می‌دهد.
  • خبرنگار:مهدی زنده‌رزم
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ سردبیر