کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
آب
1399/02/06 09:43

کاهش 60 درصدی میزان خسارات سیل در تاسیسات آب و فاضلاب خراسان‌جنوبی

مدیر دفتر مدیریت بحران و پدافند غیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان جنوبی، از کاهش 60 درصدی میزان خسارات سیل فروردین سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبر داد و گفت: این کاهش در پی انجام تمهیدات لازم برای جلوگیری از بروز خسارات در تاسیسات شرکت آب و فاضلاب به‌رغم افزایش میزان بارندگی‌ها بوده است.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "حسین مسگر" افزود: پس از بررسی و برآورد میزان خسارات در سیل فروردین سال جاری مشخص شد این میزان خسارات بالغ‌بر 12 میلیارد ریال بوده است.
وی با اشاره به خسارات سیل به تاسیسات آبرسانی استان گفت: آب بردگی خط انتقال در شهرهای خضری دشت بیاض، دیهوک و تعدادی از روستاها به‌ویژه در بخش طبس، ایجاد خسارت برای تله‌متری در اثر صاعقه در شهرهای فردوس، دیهوک و شوسف و همچنین ایجاد خسارت به جاده‌های دسترسی به تاسیسات، در تمامی شهرها از جمله این خسارات بوده است.
لازم به ذکر است، اقدامات انجام شده در راستای پیشگیری از بروز خسارت شامل ایجاد سیل‌بند، خاکریزی، پیش‌بینی برق اضطراری برای تاسیسات و باز کردن مسیرها بوده که با همکاری سایر ادارات از جمله شهرداری و راهداری در سطح امورهای تابعه انجام شده است.
  • خبرنگار:مژگان حمیدی
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ سردبیر