کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
آب
1399/02/02 12:43

تشکیل کمیسیون تخصصی حقوقی انرژی در استان خراسان رضوی

معاون قضایی رییس کل دادگستری در امور اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم استان خراسان رضوی با اشاره به اینکه موضوع آب از دغدغه‌های اصلی دستگاه قضا در استان بوده و به‌عنوان حق عمومی به‌طور جد پیگیری می‌شود، گفت: در کشور اولین استانی هستیم که کمیسیون تخصصی حقوقی انرژی را راه‌اندازی کردیم.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "محمد مرتضوی" در دیدار با مدیرعامل، معاونان و مدیران شرکت آب منطقه‌ای خراسان رضوی، با اشاره به تقدیر وزیر نیرو از عملکرد دادگستری کل استان در دیدار با حجت الاسلام رئیسی، رییس قوه قضاییه گفت: این پیشرفت و عملکرد ناشی از اهتمام و پشتکار جدی است.
مرتضوی با بیان اینکه اگر پژوهش‌های کاربردی در مدیریت سیلاب نبود امسال نمی‌توانستیم بدون تلفات 1.5 برابر سال گذشته سیلاب‌ها را پشت سر بگذرانیم، افزود: اعتقاد به کار و تلاش برای توافق و همکاری با مردم هرچند نتیجه اش زودبازده نیست، اما در درازمدت سرمایه اجتماعی ارزشمندی را پشتوانه تصمیمات و اقدامات ما می‌کند که شرکت آب منطقه‌ای استان در این زمینه موفق و هدفمند عمل کرده است.
در ادامه جلسه "محمد علایی"، مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای خراسان رضوی به بیان گزارش عملکرد این شرکت در سال 98 پرداخت و اصل کار شرکت را بر تعامل با مردم و ورود پیوست‌های اجتماعی در تصمیمات دولتی عنوان کرد.
علایی از راه‌اندازی بازار آب در خراسان رضوی یاد کرد و گفت: با دخیل کردن کشاورزان و بهره‌برداران در مدیریت مصرف آب جلوی سوء استفاده‌ها گرفته شد و با مبادله تفاهم‌نامه مدیریت مشارکتی در 8 شهرستان استان موفق شدیم در کشور پیشگام باشیم.
وی درخصوص عملکرد جلوگیری از اضافه برداشت چاه‌های مجاز استان در سال 98 گفت: حجم آب صرفه‌جویی شده در این مدت به میزان ۴۰۲ میلیون متر مکعب بوده است و تاکنون 92 درصد چاه‌های مجاز برقی کشاورزی مجهز به کنتور هوشمند شده‌اند.
  • خبرنگار:سمانه کفاش زاده
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ سردبیر