کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
آب و فاضلاب
1399/01/30 09:08
در سال جاری؛

26 طرح آبرسانی و فاضلاب در البرز افتتاح می‌شود

مدیرعامل شرکت آبفای البرز، از برنامه‌ریزی برای افتتاح 26 طرح عمرانی آب و فاضلاب با اعتبار 620 میلیارد ریال و فاینانس خارجی 18 میلیون یورو در سال جاری خبر داد.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "ذوالفقار مهدی‌زاده" اظهار داشت: به دنبال یکپارچه‌سازی فعالیت‌ شرکت‌های آبفای شهری و روستایی البرز، از آغاز سال جدید، چهار طرح از برنامه‌های عمرانی آبفای شهری با اعتبار 180 میلیارد ریال به همراه 18 میلیون یورو فاینانس خارجی و 22  طرح از برنامه‌های آبفای روستایی با اعتبار 440 میلیارد ریال برای افتتاح درسال 99 آماده بهره‌برداری می‌شوند.
وی افزود: چهار طرح نخست مربوط به تکمیل و بهره‌برداری از واحد دوم تصفیه‌خانه فاضلاب کرج به روش فاینانس خارجی و طرح فاضلاب مهدی آباد چهارباغ به همراه دو باب مخزن ذخیره آب با مجموع 15 هزار متر مکعب درشهرهای فردیس و مهرشهر است.
مدیرعامل آبفای استان البرز درخصوص 22 طرح دیگر گفت: این طرح‌ها مربوط به تامین آب، احداث مخزن، حفرچاه، توسعه و اصلاح شبکه فرسوده و خطوط انتقال آب روستاهاست که با اعتبار 440 میلیارد ریال درسطح استان از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی در حال اجرا و تکمیل است.
  • خبرنگار:مهدی علی محمدی
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ سردبیر