کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
آب
1399/01/25 12:25

25 هکتار از بستر رودخانه‌های کلات در خراسان رضوی رفع‌تصرف شد

25 هکتار از بستر رودخانه‌ها و مسیل‌ روستاهای شهرستان کلات در استان خراسان رضوی بازگشایی و لایروبی شد.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، مدیر امور منابع آب شهرستان کلات با اعلام این خبر گفت: از 5 تا 22 فروردین سال جاری توسط 4 دستگاه لودر، عملیات لایروبی و بازگشایی بستر رودخانه‌ها و مسیل‌ها در محدوده روستاهای این شهرستان به مساحت 25 هکتار انجام شد.
"مصطفی فرزانه" افزود: مسیل‌ها و بستر رودخانه‌های روستاهای نفطه، کلات، جلیل آباد، حمام قلعه، پس دربند، چرم نو، چرم کهنه، سینی نو، رباط، کرناوه و بابا رمضان در این عملیات لایروبی و بازگشایی شد.
وی تصریح کرد: با توجه به افزایش میزان بارندگی‌ها و بارش نزولات آسمانی در این شهرستان از آنجا که عملیات بازگشایی و لایروبی این رودخانه‌ها قبل از وقوع سیلاب صورت گرفته بود، هیچ‌گونه خسارتی به اراضی مجاور گزارش نشده است.
فرزانه در ادامه اظهار داشت: عملیات بیش از 20 هکتار از بستر رودخانه‌ها و مسیل‌ها از جمله روستاهای چهچهه، تقی آباد، امیرآباد، قلیچ آباد، قلعه نو، قلعه تیکان، سررود و روستاهای بخش زاوین همچنان ادامه دارد.
وی همچنین در باره اهمیت بازگشایی و لایروبی رودخانه چهچه گفت: با توجه به این که پل اصلی روستا در مسیر این رودخانه قرار دارد در صورت بروز سیلاب و بالا آمدن سطح آب رودخانه احتمال تخریب و آسیب به پل ارتباطی روستا وجود دارد، بنابراین ضروری است هر چه سریع‌تر در راستای لایروبی و بازگشایی بستر رودخانه چهچهه اقدام شود.
  • خبرنگار:سمانه کفاش زاده
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ سردبیر