کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
آب
1399/01/12 14:26
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای لرستان:

هرگونه بازدید از مراکز آب گردشگری لرستان ممنوع است

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای لرستان از ممنوعیت هرگونه بازدید از مراکز آب گردشگری در لرستان خبر داد.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "رضا میرزایی" اظهار داشت: در روز سیزدهم فروردین ماه که روز طبیعت است و امکان آلودگی آب‌ها و انتقال آن به افرادی که برای مقاصد شرب، شستشو و نظافت فردی از آب استفاده می‌کنند وجود دارد، لذا جهت جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، بازدید از مراکز آب گردشگری اعم از سدها، آبشارها و چشمه‌ها که می‌تواند محل تجمع افراد و انتشار این ویروس باشد، تا اطلاع ثانوی ممنوع بوده و تا عادی شدن اوضاع، به هیچ وجه امکان بازدید از این منابع و مراکز وجود ندارد.
وی بیان کرد: یکی از راه‌های انتقال میکروب‌ها، باکتری‌ها و ویروس‌های بیماری‌زا منابع آب اعم از رودخانه‌ها و چشمه‌ها هستند که در روز طبیعت این منابع آبی توسط افراد ناقل می‌توانند آلوده شوند و افراد سالم در صورتی که از این آب های آلوده استفاده کرده و یا تماس داشته باشند، آلوده و بیمار خواهند شد.
میرزایی افزود: ریختن مواد مصرفی چون دستکش، ماسک، زباله و... در آب‌های جاری می‌تواند باعث آلودگی آب‌ها شده و افرادی که با این منابع تماس پیدا کنند به راحتی آلوده و بیمار می‌شوند.
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای لرستان تصریح کرد: با توجه به محدودیت‌های آب شیرین و به ویژه آب شرب شهرها و روستاها، از هم استانی‌های عزیز انتظار میرود که حریم کیفی منابع آب را رعایت کنند تا از آلودگی آب‌ها جلوگیری شود.
میرزایی تاکید کرد: از هم استانی‌های عزیز تقاضا داریم که در روز طبیعت در خانه بمانند تا هم از آلودگی منابع آب جلوگیری شود و هم زنجیره شیوع ویروس کرونا قطع شده و مردم ما از این بلای خانمان سوز نجات پیدا کنند.
  • خبرنگار:حسام شفیعی
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ سردبیر